Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi

Yeni Zelanda'da dil eğitimi almak isteyenlerin öğrenci vize işlemleri www.dilokulubul.com Ankara,Antalya,İzmir,Eskişehir,Bursa,Denizli yurtdışıeğitim danışmanlarının gözetiminde yapılır. Daha kolay vize işlemi için eğitim danışmanınızla veya 0212 250 13 09 numaralı telefondan müşteri hizmetleri sorumlusuyla görüşebilirsiniz.

Yeni Zelanda öğrenci vize işlemlerine dil okuluna başlamayı düşündüğünüz tarihten en az 3 hafta önce başvuruda bulunmanız önerilir. Sizi dil okuluna kaydeden www.dilokulubul.com eğitim danışmanı vize işlemlerinde kullanmanız için size gerekli başvuru formları ve okul kayıt kabul belgesini verecektir.

Erken başvurmak ve istenilen belgeleri sağlamak vize almak için tek başına yeterli değildir. Her öğrenci adayının akademik ve kişisel geçmişi farklı olduğundan, öğrenci vizesi için aynı anda başvuran iki öğrenciye farklı sorular sorulabilir ve farklı vize prosedürleri uygulanabilir.

Yeni Zelanda öğrenci vizeleri Londra'daki Yeni Zelanda Büyükelçiliği vize bölümü tarafından incelenmektedir. Bununla birlikte Ankara'daki Yeni Zelanda Büyükelçiliği'nin vizeye başvuran kişi hakkındaki yorumları da göz önünde tutulmaktadır.

Yeni Zelanda vize işlemi diğer ülkelere nazaran daha kolaydır ancak, vize görevlisi sizin esas niyetinize göre karar verecektir, 
- Yeni Zelanda'da kalmayı ve kamu fonlarına yük olmayı düşünüyorsanız;
- Hayatınızı Yeni Zelanda'da devam ettirmek gibi bir planınız varsa;
- Yeni Zelanda'da eğitim, konaklama, ulaşım vs. her türlü harcamanızı rahatlıkla karşılayacak maddi olanağınız yoksa başvurunuz çok büyük ihtimalle geri çevrilecektir.

Aşağıda açıklanan vize işlemleri ve gerekli dokümanlar genel bilgi verme amacını taşımaktadır ve vize memurlarının inisiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Vize Türleri

Turist Vizesi: 3 ay ve daha kısa süreli eğitim almayı planlayan öğrencilere turist vizesi verilir. Yeni Zelanda'da 9 aya kadar turist vizesiyle kalmak mümkündür. Turist vizesini Yeni Zelanda'da öğrenci vizesine çevirmenize izin verilmektedir.

Öğrenci Vizesi: Yeni Zelanda'da 3 aydan daha uzun süreyle eğitim almayı planlayan öğrencilere verilir. Bu vizeyle öğrenci olduğunuz sürece Yeni Zelanda'da kalma hakkınız vardır.

Çalışma İzni

Öğrenciler Yeni Zelanda'da haftada 20 saate kadar part-time olarak bir işte çalışabilir.

Vize Ücreti

Turist vizesi ücretsiz olup, öğrenci vizesi 210 ABD Doları'dır. Bu ücret ABD Doları olarak vize başvurusu esnasında doğrudan Yeni Zelanda Büyükelçiliği'ne ödenmelidir.

Vize Belgeleri

ico2  En Az 6 Ay Geçerli Pasaport
Pasaportunuz Yeni Zelanda'da eğitiminiz süresince geçerli olmalıdır.

ico2  Okul Kabul Belgesi
Okulun kaydınızı kabul ettiğine dair belgedir. www.dilokulubul.com aracılığıyla Yeni Zelanda'da dil eğitimi alacak olan öğrencilere bu belge eğitim danışmanlarımızca verilecektir.

ico2  İki Adet Vesikalık Fotoğraf
Fotoğrafın arka fonu açık renk olmalı, her iki kulak görülmeli ve güneş gözlüğü, şapka gibi aksesuarlar kullanılmamalıdır.

ico2  Vize Başvuru Ücreti
Yeni Zelanda Vize ücreti 210 ABD Doları'dır. Bu ücreti başvurunuz esnasında Yeni Zelanda Büyükelçiliği'ne ABD Doları olarak ödemelisiniz. Vizeniz onaylansın veya onaylanmasın, bu ücret iade edilmez.

ico2  Öğrenci Vizesi Başvuru Formu
Bu formu www.dilokulubul.com yurtdışı eğitim danışmanları size verecek ve onların gözetiminde hatasız bir şekilde doldurmanız sağlanacaktır.

ico2  İyi Hal Kâğıdı
Savcılıktan veya adli sicil müdürlüklerinden alabilirsiniz.

ico2  Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
Nüfus müdürlüğünden alınmış ailenizin vukuatlı nüfus kayıt örneği.

ico2  Uçak Bileti Rezervasyon Belgesi
Yeni Zelanda'ya uçuş rezervasyonunuzu yapmanız ve ilgili acentadan bunu gösterir belge almanız gerekmektedir. Avustralya'dan transit yolcu vizesi almak zorunda kalmamak için Avustralya'da aktarma yapmayan bir uçuş tercih etmelisiniz. Uçuşunuz hakkında detaylı bilgi ve ekonomik bilet temininde eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

ico2  Diploma veya Öğrenci Belgesi 
Üniversite mezunuysanız geçici çıkış belgesi veya diploma aslı ve fotokopisi, öğrenciyseniz son bir kaç hafta içinde alınmış öğrenci belgesi. Eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız, okuldan izinli veya kaydınızı dondurabileceğinize dair yazı almalısınız.

ico2  Eğitim Sertifika ve Belgeleri 
Daha önce dil kursuna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dair devam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları vb belgelerin aslı ve fotokopisi

ico2  Aile Belgeleri (Evliyseniz)
Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri.

ico2  Mahkeme kararları
Daha önce isim değişikliği, evlenme veya boşanma olduysa mahkeme kararları; varsa çocukların velayet durumu

ico2  Mali Durum Belgeleri
Aşağıda açıklanan belgelerle, yurtdışında bir işte çalışmadan, tamamen kendi imkânlarınızla eğitim alacak düzeyde maddi olanaklara sahip olduğunuzu ispatlamalısınız. Birikimleriniz şahsınıza veya eş, anne veya babaya ait olabilir.

Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız;
. Ailenizin tüm ev ve arsa tapu aslı ve fotokopileri; 
. Ailenize veya size ait tüm banka hesap cüzdanlarının aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri;
. Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı -finansal garanti belgesi aslı;
. Otomobil ruhsat fotokopileri -varsa;
. Kredi kartı ekstreleri;
. Aileniz maaşlı çalışıyorsa, çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3 aylık maaş bordroları, SSK işe giriş bildirgesiaslı ve fotokopileri;
. Aileniz serbest çalışıyorsa vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Ticaret Odası Sicil Kağıdı aslı ve fotokopileri, 
. Varsa - Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri;
. Evliyseniz ve eşiniz çalışıyorsa, maaş bordrosu, ruhsat, tapu fotokopileri - varsa.

Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız;
. Ailenize ve size ait tüm ev ve arsa tapu fotokopileri; 
. Ailenize veya size ait tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri;
. Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı;
. Otomobil ruhsat fotokopileri -varsa; 
. Kredi kartı ekstreleri;
. Maaşlı olarak çalışıyorsanız, çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküleri, son 3 aylık maaş bordrolarınız, SSK işe giriş bildirgeniz aslı ve fotokopileri;
. Serbest çalışıyorsanız, işyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kâğıdı, imza sirküleriniz, şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresiaslı ve fotokopileri;
. Evliyseniz ve eşiniz çalışıyorsa eşinize ait maaş bordrosu, varsa- ruhsat-tapu fotokopileri;
Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri.

Vize Başvuru İşlemi

Vize işlemleri için www.dilokulubul.com Ankara,Antalya,İstanbul,İzmir,Denizli,Bursa,Eskişehir yurtdışı eğitim danışmanları size yardımcı olacaktır. Sağladığınız evraklar ve kişisel özelliklerinize bağlı olarak vize işlemi 2 hafta ile 1 ay arasında sonuca bağlanır.

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Adresi

İran Cd. No: 13 K:4 Kavaklıdere Ankara

Tel: 0312 467 90 56