İngiltere Öğrenci Vizesi 
İngiltere'de dil eğitimi ve akademik eğitim  almak isteyenlerin başvurabilecekleri 2 tür öğrenci vizesi vardır.
1-Student Visitor Visa (Ziyaretçi Öğrenci Vizesi)
Bu vizede kendi içinde ikiye ayrılır.6 ay ve daha kısa süre İngiltere'de dil eğitimi alacaklar için SVV ve 11 aya kadar başvurulabilen Extended SVV dir. Bu vize, öğrenciye İngiltere'de çalışma izni vermez.
2-Tier4 Student Visa. 6 aydan fazla bir dil ya da akademik eğitimi hedefleyen öğrencilerin başvurabileceği bir vize türüdür.Bu vize türüne başvurabilmek için uluslararası bir dil sınavı olan IELTS sınavına girilmeli ve en az 4,5 not ortalaması alınmalıdır.Bu vize türünün diğer şartları için lütfen www.dilokulubul.com danışmanlarıyla iletişime geçiniz.
İngiltere vizeleri, Türkiye'de İngiliz Büyükelçiliğinin resmi anlaşması olan Vize Başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Vize başvuru merkezi, İngiltere vizesine başvurmak isteyen, turist, öğrenci, gibi tüm kişilerden vize evraklarını toplayıp, elçiliğe teslim etmekle yükümlüdür. Bir nevi, kurye şirketi gibi çalışan bu merkezlerin, başvuran kişinin vizesini onaylama gibi bir yetkisi yoktur.


Vize İşlemi 
İngiltere'de dil eğitimi almak isteyenlerin öğrenci vize işlemleri www.dilokulubul.com İstanbul,Ankara,İzmir,Eskişehir,Denizli deki eğitim danışmanlarımız aracılığıyla yapılır. Daha kolay vize işlemi için yurtdışı eğitim danışmanınız ile veya 0212 250 13 09 numaralı telefondan müşteri hizmetleri sorumlusuyla görüşebilirsiniz.
Olası gecikmeleri önlemek için, vize işlemlerine eğitime başlamayı düşündüğünüz tarihten 6 hafta önce başvurmanızı öneririz. Sizi dil okuluna kaydeden www.dilokulubul.com eğitim danışmanı vize işlemlerinde kullanmanız için size gerekli başvuru formları ve okul kayıt kabul belgesini verecektir.
Erken başvurmak ve istenilen belgeleri sağlamak vize almak için tek başına yeterli değildir. Her öğrenci adayının akademik ve kişisel geçmişi farklı olduğundan öğrenci vizesi için aynı anda başvuran iki öğrenciye farklı sorular sorulabilir ve farklı vize prosedürleri uygulanabilir. Aşağıda açıklanan vize işlemleri ve gerekli dokümanlar genel bilgi verme amacını taşımaktadır ve vize memurlarının inisiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.


Vize Belgeleri

 En az 6 ay geçerli pasaport
Pasaportunuz İngiltere'ye giriş yapmayı düşündüğünüz tarihten itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.

  Vize Mektubu
SVV için İngiltere'deki okulunuzun sizi kabul ettiğini gösteren, üzerinde okulun sponsor numarası ve sizin bilgilerinizin olduğu bir belgedir.Tier4 vizesi için,okulunuzdan sizin için üretilmiş CAS – numarası alınmalıdır.

  45 mm x 35 mm boyutlarında iki adet vesikalık fotoğraf
Fotoğrafınız yeni çekilmiş ve fonu açık renk ( beyaz, kırık beyaz, krem, açık gri)ve çerçevesiz olmalıdır. Yüz ve kulaklar net bir şekilde görülebilmeli, renkli gözlük kullanılmamalıdır. Düşük kaliteli, hızlı çekim fotoğraflar kabul edilmez. Fotoğraf üzerinde kalem, damga veya zımba izi olmamalıdır.

  Vize Başvuru Ücreti
Nisan 2013 itibarıyla vize başvuru ücretleri şu şekildedir:
SVV (Ziyaretçi Öğrenci Vizesi): 76 Sterlin Yaklaşık 240 TL
Extended SVV  6-11 Months(Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi 6-11 Ay): 140 Sterlin Yaklaşık 420 TL
Tier4 Öğrenci Vizesi 298 Sterlin.Yaklaşık 894 TL.
Vize bölümü, sabit kur uygulaması yaptığı için, aldıkları ücret, piyasadaki döviz değerinin biraz üzerinde olabilmektedir.

  Vize Başvuru Formu
ICEP'te elektronik ortamda başvurunuz yapılır. Bu formlar, dilokulubul.com aracılığıyla okula kayıt olanlar için, yurtdışı eğitim danışmanlarımızca ücretsiz olarak internet üzerinden doldurulacaktır.

  Diploma veya Öğrenci Belgesi 
Üniversite mezunuysanız geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi; öğrenciyseniz son bir kaç hafta içinde alınmış öğrenci belgesi; eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız okuldan alınacak izinli veya kaydınızı dondurmuş olduğunuzu gösterir belgeleri sunmalısınız. Bu belgelerin İngilizce çevirisi olmalıdır, noter onayı gerekmemektedir.

  İngilizce Seviye Sertifikası 
İngiltere'de dil eğitimi almayı planlıyorsanız, daha önce Türkiye’de dil öğrenmek için çaba sarfettiğinizi gösterir belgelere ihtiyacınız olabilir.

 Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi
Nüfus müdürlüğünden alınmış, ailenizdeki tüm bireyleri gösteren nüfus kayıt belgesi.

  Mali Durum Belgeleri
İngiltere'de eğitim almak için, İngiltere İçişleri Bakanlığı'nın bildirdiği minimum finansmana sahip olmanız zorunludur. Bankada sizin, anneniz veya babanızın adına en az 28 gün tutmanız gereken para miktarı, ne kadar süreyle eğitim alacağınıza, gideceğiniz okulun bulunduğu yere ve okul ücretine bağlı olarak değişmektedir. Dilokulubul'a başvurduğunuzda, danışmanlarımız bankada bulundurmanız gereken para miktarını hesaplayıp size bildirecektir.
Tüm öğrencilerimizin vize işlemlerini dilokulubul.com eğitim danışmanları, hiç bir danışmanlık ücreti almadan, tamamen ücretsiz gerçekleştirmektedir. Konsolosluklar, doğrudan başvuru kabul etmediğinden, başvuruları VBM-Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapmaktayız.

Vize Başvuru İşlemi 
6 Aralık 2007 itibariyle İngiltere vize işlemlerinde değişikliğe gidilmiştir. İngiltere vize işlemleri için Ankara ve İstanbul'daki Vize Başvuru Merkezleri'ne ek olarak İzmir, Bursa ve Gaziantep'te Mikro Vize Başvuru Merkezleri açılmıştır. www.dilokulubul.com İstanbul,Ankara,Antalya,Adana,Eskişehir,Bursa,Denizli,İzmir, yurtdışı eğitim danışmanları online vize başvuru formunuzu doldurup, yine online sistem üzerinden ilgili Vize Başvuru Merkezi için vize randevunuzu alacaktır. Danışmanlarınızından vize dosyanızı teslim alarak randevu gününde, randevu saatinizden en az 15 dakika önce Vize Başvuru Merkezi'nde olmanız gerekmektedir. Vize Başvuru Merkezi'ne dosyanızı teslim edecek ve akabinde Biyometrik fotoğraf çekimi ve parmak izi alımı gerçekleşecektir. 5 yaş üzeri herkes parmak izi vermek ve biyometrik fotoğraf çektirmek zorundadır. Vize Başvuru Merkezi görevlileri, size vize verecek veya vize mülakatınızı yapacak kişiler değillerdir. Konsolosluk gerekli görmesi durumunda sizi ayrıca vize mülakatına çağırma hakkına sahiptir.Vize sonucunuz www.dilokulubul.com eğitim danışmanları tarafından takip edilecektir. Sağladığınız evraklar ve kişisel özelliklerinize bağlı olarak vize işlemi 2 hafta ile 2 ay arasında değişen zaman aralığında sonuca bağlanır. Bazı durumlarda vize memuru sizinle detaylı görüşme yapmak isteyebilir, bu da işlemlerinizin daha uzun sürmesine neden olabilir. Vize ücretini,  online vize başvuru formunu doldururken kredi kartınızla ödemesiniz. Vize işlemleriyle ilgili sorularınız için Konsoloslukla 0212 340 44 72 nolu telefondan 14 USD karşılığı YTL ödeyerek görüşebilirsiniz.