Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya'da dil eğitimi almak isteyenlerin öğrenci vize işlemleri www.dilokulubul.com;Adana,Antalya,Ankara,İstanbul,İzmir,Denizli,Eskişehir,Bursa eğitim danışmanları aracılığıyla yapılır. Sorunsuz vize işlemi için eğitim danışmanınızla veya 0212 250 13 09 numaralı telefondan müşteri hizmetleri sorumlusuyla görüşebilirsiniz.

Sizi dil okullarına kaydeden www.dilokulubul.com;Adana,Antalya,Ankara,İstanbul,İzmir,Denizli,Eskişehir,Bursa yurtdışı eğitim danışmanlarımız vize işlemlerinde kullanmanız için gerekli başvuru formları ve okul kayıt kabul belgesini verecektir.

Avustralya'da İngilizce eğitim süresi en fazla 50 haftadır. Eğer seçtiğiniz kurs süresi 10 aydan fazlaysa İngilizce eğitim süresini 50 haftaya kadar uzatmak veya yüksek eğitim vizesi almak üzere Avustralya'da başvuru yapmak mümkündür.

Kurs süreniz 10 ay veya daha azsa vizenize ''uzatmama koşulu'' uygulanabilir. Vizenize ''uzatmama koşulu'' uygulanmışsa, Avustralya'da İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye'ye geri dönmeniz gerekir.

Erken başvurmak ve istenilen belgeleri sağlamak vize almak için tek başına yeterli değildir. Her öğrenci adayının akademik ve kişisel geçmişi farklı olduğundan öğrenci vizesi için aynı anda başvuran iki öğrenciye farklı sorular sorulabilir ve farklı vize prosedürleri uygulanabilir. Aşağıda açıklanan vize işlemleri ve gerekli dokümanlar genel bilgi verme amacını taşımaktadır ve vize memurlarının inisiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Vize Türleri

Turist Vizesi: 3 ay ve daha kısa süreli eğitim almayı planlayan öğrencilere turist vizesi verilir. Turist vizesini Avustralya'da öğrenci vizesine çevirmenize izin verilmemektedir.

Öğrenci Vizesi: Avustralya'da 3 aydan daha uzun süreyle eğitim almayı planlayan öğrencilere verilir. Bu vizeyle öğrenci olduğunuz sürece Avustralya'da kalma hakkınız vardır.

Çalışma İzni

Öğrenciler Avustralya'da haftada 20 saate kadar part-time olarak bir işte çalışabilir.

 

Vize Belgeleri

Türkçe olan tüm belgeler yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevrilmelidir.

OEn az 6 ay geçerli pasaport
Pasaportunuz ülkeye giriş yapmayı düşündüğünüz tarihten itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.

ico2  Öğrenci Kabul Belgesi
Eğitim alacağınız okulun onaylayıp gönderdiği resmi bir belgedir.

ico2  Dört adet renkli vesikalık fotoğraf
Fotoğrafınız yeni çekilmiş ve fonu açık renk olmalıdır. Yüz ve kulaklar net bir şekilde görülebilmeli, renkli gözlük kullanılmamalıdır. Düşük kaliteli, hızlı çekim fotoğraflar kabul edilmez. Fotoğraf üzerinde kalem, damga veya zımba izi olmamalıdır.

ico2  Vize Başvuru Ücreti
Vize başvuru ücretleri şu şekildedir:

Turist Vizesi: 105 AUD karşılığı TL olarak Konsolosluğa ödenir.

Öğrenci Vizesi: 550 AUD karşılığı TL olarak Konsolosluğa ödenir.

ico2  Vize Başvuru Formları
Vize başvuru formları çok dikkatli bir şekilde doldurulmalı ve başvuran tarafından imzalanmalıdır. Bu formlar, dilokulubul.com aracılığıyla okula kayıt olanlar için, Adana,Antalya,Ankara,İstanbul,İzmir,Denizli,Eskişehir,Bursa eğitim danışmanlarımızca ücretsiz olarak doldurulacaktır.

ico2  Diploma veya Öğrenci Belgesi 
Üniversite mezunuysanız geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi; öğrenciyseniz son bir kaç hafta içinde alınmış öğrenci belgesi; eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız okuldan alınacak izinli veya kaydınızı dondurmuş olduğunuzu gösterir belgeleri sunmalısınız.

ico2  Eğitim Sertifika ve Belgeleri 
Daha önce dil kursuna veya dil okuluna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dair devam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları vb belgeler.

ico2  Aile Belgeleri (Evli iseniz)
Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik asılları ve fotokopileri.

ico2  Nüfus cüzdanı
Kimliğinizin aslı ve fotokopisi.

ico2  Vukuatlı Nüfus Kütük Kayıt Örneği
Ailenizin vukuatlı nüfus örneği aslı ve fotokopisi

ico2  Sabıka Kaydı
Adli sicil kayıt belgesi.

ico2  Askerlik Belgesi
Erkek adaylar için askerlik terhis ve tecil belgesi

ico2  Mahkeme kararları
Daha önce isim değişikliği, evlenme veya boşanma olduysa mahkeme kararları; varsa çocukların velayet durumu

ico2  Mali Durum Belgeleri
Aşağıda açıklanan belgelerle, yurtdışında bir işte çalışmadan, tamamen kendi imkânlarınızla eğitim alacak düzeyde maddi olanaklara sahip olduğunuzu ispatlamalısınız. Yurtdışında eğitim, konaklama ve harçlık olarak ayırdığınız para bankaya 3 ay öncesinden yatmış olmalıdır. Birikimleriniz şahsınıza veya eş, anne, baba, büyükanne, büyükbaba veya kardeşinize ait olabilir.

Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız;
. Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri; 
. Ailenize veya size ait tüm banka hesap cüzdanlarının aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri;
. Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı -finansal garanti belgesi;
. Otomobil ruhsat fotokopileri -varsa;
. Kredi kartı ekstreleri;
. Aileniz maaşlı çalışıyorsa, çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3 aylık maaş bordroları, SSK işe giriş bildirgesi;
. Aileniz serbest çalışıyorsa vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Ticaret Odası Sicil Kağıdı, 
. Varsa - Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri;
. Evliyseniz ve eşiniz çalışıyorsa, maaş bordrosu, ruhsat, tapu fotokopileri - varsa.

Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız;
. Ailenize ve size ait tüm ev ve arsa tapu fotokopileri; 
. Ailenize veya size ait tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri;
. Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı;
. Otomobil ruhsat fotokopileri -varsa; 
. Kredi kartı ekstreleri;
. Maaşlı olarak çalışıyorsanız, çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküleri, son 3 aylık maaş bordrolarınız, SSK işe giriş bildirgeniz; 
. Serbest çalışıyorsanız, işyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kâğıdı, imza sirküleriniz, şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi;
. Evliyseniz ve eşiniz çalışıyorsa eşinize ait maaş bordrosu, varsa- ruhsat-tapu fotokopileri;
Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri.

Vize Başvuru İşlemi

Vize işlemleri için www.dilokulubul.com ;Adana,Antalya,Ankara,İstanbul,İzmir,Denizli,Eskişehir,Bursa eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaktır. Sağladığınız evraklar ve kişisel özelliklerinize bağlı olarak vize işlemi 2 hafta ile 2 ay arasında sonuca bağlanır. Vize başvuruları Pazartesi-Perşembe günleri arasında yapılmakta olup, başvuru öncesi Pazartesi-Perşembe günleri 8:30-12:00 arası 0312 459 95 50 nolu telefondan randevu alınmalıdır.

Konsolosluk Adresi

Uğur Mumcu Cd. No: 88 MNG Binası K:7

Gaziosmanpaşa Ankara

Tel: 0312 459 95 50

http://www.turkey.embassy.gov.au/anka/home.html