ABD Öğrenci Vizesi
Amerika Birleşik Devletleri'nde dil eğitimi almak isteyenlerin öğrenci vize işlemleri www.dilokulubul.comeğitim danışmanlarının gözetiminde yapılır. Daha kolay vize işlemi için eğitim danışmanınız ile veya 0212 250 13 09 numaralı telefondan müşteri hizmetleri sorumlusuyla görüşebilirsiniz.
ABD öğrenci vize işlemlerine dil okuluna başlamayı düşündüğünüz tarihten 4 hafta önce başvurmanızı öneririz. Sizi dil okuluna kaydeden www.dilokulubul.com eğitim danışmanı vize formlarınızı dolduracak ve I-20 okul kayıt belgenizi ilgili dil okulundan temin edecektir.
Erken başvurmak ve istenilen belgeleri sağlamak vize almak için tek başına yeterli değildir. Her öğrenci adayının akademik ve kişisel geçmişi farklı olduğundan öğrenci vizesi için aynı anda başvuran iki öğrenciye farklı sorular sorulabilir ve farklı vize prosedürleri uygulanabilir. Aşağıda açıklanan vize işlemleri ve gerekli belgeler genel bilgi verme amacını taşımaktadır, vize memurlarının inisiyatifine bağlı olarak farklı belgeler de talep edilebilir.

Vize Belgeleri
 En az 6 ay geçerli pasaport
Pasaportunuz Amerika'ya giriş yapmayı düşündüğünüz tarihten itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.

  I-20 öğrenci kabul belgesi
ABD'de kaydolduğunuz okulun onaylayıp gönderdiği belgedir. Bu belgede size ayrılan kısmı imzalamayı unutmamalısınız. (www.dilokulubul.com  aracılığıyla ABD'de dil eğitimi alacak olan öğrencilere bu belge eğitim danışmanlarımızca verilecektir.)
  
5cm x 5cm boyutlarında bir adet vesikalık fotoğraf
Fotoğrafınız kesin olarak belirlenmiş kurallara uygun olmalıdır. Fotoğrafta aranılan kurallar şunlardır:
1. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Tüm yüzü kaplayan fotoğraf doğrudan kameraya bakar şekilde çekilmiş olmalıdır. 
2. Yüz fotoğrafın yaklaşık yüzde 50'sini kapsamalıdır. 
3. Fotoğrafın arka fonu beyaz renkte olmalıdır. 
4. Fotoğrafın boyutları 50 mm x 50 mm olmalıdır ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi/uzunluğu 25 mm - 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28 mm - 35 mm olmalıdır. 
5. Fotoğraf başvuran kişiyi açık şekilde tanımlamalıdır. 
6. Başvuru sahipleri düzgün giyinmiş olmalı ve şapka ve benzeri aksesuarlar takmamalıdır. Eğer başvuru sahibi başörtüsüyle örtünmek zorundaysa fotoğrafta iki kulak ve alın açıkça görünmelidir. 
7. Fotoğraf çerçevesiz basılmalıdır. 
8. Arka fonu desenli veya koyu renkli fotoğraflar kabul edilmez. 
9. Hızlı çekim fotoğraflar ya da dijital kalite fotoğraflar kabul edilmemektedir. Fotoğraflar standart muamele gerektiren film kullanılarak standart tek lens refleks tipi fotoğraf makinesiyle çekilmelidir.
 
 Vize Başvuru Ücreti
ABD Vize ücreti 160 (Yüz Altmış) ABD Doları'dır. Vize randevunuzu almadan önce bu ücreti mutlak suretde ödemelisiniz. Bu ücreti iki şekilde ödeyebilirsiniz.Birincisi, vize danışmanınız randevunuzu alırken kredi kartınızla ödeme yapıp hemen randevunuzu alabilirsinizi.İkinci yöntemde ise, vize danışmanınızın size vereceği MRV numarası içeren belge ve kimliğinizle beraber herhangi bir AKBANK şubesine giderek ödeme yapabilirsiniz.Bu yöntemle MRV numaranız bir gün sonra aktif olacak ve vize randevunuzuda bir gün sonra alabileceksiniz. Vizeniz onaylansın veya onaylanmasın, bu ücret iade edilmez.
  
SEVIS Ücreti Ödendi Belgesi
Amerika'da eğitim görmek isteyen öğrenciler için zorunlu olan Öğrenci Takip Sistemi (SEVIS) ücreti 200 ABD dolarıdır. Bu ücret, ilgili ABD devlet kurumuna internet üzerinden ödenir. Bu ödemeyi yapmadan vize başvurusunda bulunamazsınız.
  
DS-160 Başvuru Formları
Bunlar vize başvuru formlarıdır. Bu form sizin vereceğiniz bilgiler doğrultusunda www.dilokulubul.com eğitim danışmanlarınca ücretsiz bir şekilde doldurulacak ve vize randevusuna girmeden 2 iş günü önce bitirilerek diğer vize evraklarınızla birlikde size teslim edilecektir.
  
Diploma veya Öğrenci Belgesi 
Üniversite mezunuysanız geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi; öğrenciyseniz son bir kaç hafta içinde alınmış öğrenci belgesi; eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız okuldan alınacak izinli veya kaydınızı dondurmuş olduğunuzu gösterir belgeleri sunmalısınız.
 
Eğitim Sertifika ve Belgeleri 
Daha önce dil kursuna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dair devam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları vb belgeler.
  
Aile Belgeleri (Evli iseniz)
Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri.
  
Mali Durum Belgeleri
Aşağıda açıklanan belgelerle yurtdışında bir işte çalışmadan, tamamen kendi imkânlarınızla eğitim alacak düzeyde maddi olanaklara sahip olduğunuzu ortaya koymanız beklenir. Bankada en az 3 ay süreyle hareket gören nakit birikiminiz olmalıdır. Birikimleriniz tamamen size veya ailenize ait olmalıdır. Göstereceğiniz paranın kaynağı çok önemlidir. Borç, kredi veya emanet olarak aldığınız paralar kabul edilmeyebilir.
Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız;
. Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri; 
. Ailenize veya size ait tüm banka hesap cüzdanlarının aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri;
. Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı -finansal garanti belgesi;
. Otomobil ruhsat fotokopileri -varsa;
. Kredi kartı ekstreleri;
. Aileniz maaşlı çalışıyorsa, çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3 aylık maaş bordroları, SSK işe giriş bildirgesi;
. Aileniz serbest çalışıyorsa vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Ticaret Odası Sicil Kağıdı, 
. Varsa - Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri;
. Evliyseniz ve eşiniz çalışıyorsa, maaş bordrosu, ruhsat, tapu fotokopileri - varsa.
Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız;
. Ailenize ve size ait tüm ev ve arsa tapu fotokopileri; 
. Ailenize veya size ait tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri;
. Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı;
. Otomobil ruhsat fotokopileri -varsa; 
. Kredi kartı ekstreleri;
. Maaşlı olarak çalışıyorsanız, çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküleri, son 3 aylık maaş bordrolarınız, SSK işe giriş bildirgeniz; 
. Serbest çalışıyorsanız, işyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kâğıdı, imza sirküleriniz, şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi;
. Evliyseniz ve eşiniz çalışıyorsa eşinize ait maaş bordrosu, varsa- ruhsat-tapu fotokopileri;
Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri.

Adresler
Türkiye'de sadece İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri yapmaktadır. Adana Konsolosluğu ve İzmir Temsilciliği vize yetkisine sahip değildir.
Amerikan Büyükelçiliği
Atatürk Caddesi 110
Kavaklıdere

Ankara
Tel: (312) 466 61 00
İstanbul Konsolosluğu
Kaplıcalar Mevkii Sokak No 2 
İstinye 34460
Tel: (212) 335 90 00

Vize Başvuru İşlemi
ABD vize işlemi diğer ülkelere göre biraz farklıdır. Aşağıda açıklanan vize işlemleri size genel bilgi verme amacını taşımaktadır. Eğitim danışmanınız bu işlemleri size detaylı olarak açıklayacak ve işlemlerde size yardımcı olacaktır.
Randevunuza 10 dakika önceden gidiniz. Geç kalınan randevular iptal edilir ve böyle bir durumda yeni bir MRV numarası ile yeniden randevu almanız gerekir.
Vize başvurunuz esnasında vize memuru sizi mülakata alacaktır. Bu mülakat sonrasında başvurunuz onaylanırsa, sizin daha önceden randevu alırken belirttiğiniz PTT nin herhangi bir merkezine ücretsiz olarak gönderilecek ve siz de oradan teslim alacaksınız.

ABD'de Vize Uzatma İşlemi
ABD'de I-20 kabul belgesi vermeye yetkili herhangi bir okulda eğitim aldığınız sürece ABD'deki vizenizi uzatmanız mümkündür. ABD'ye ilk giriş yaptığınızda pasaportunuza beyaz bir kart yapıştırılacaktır. Bu kartta kalış süresi kısmında D/S yazıyorsa, ABD'de eğitim aldığınız sürece vizeniz otomatik olarak uzar. Bu kısımda D/S yazmıyorsa vize sürenizi uzatmak konusunda devam ettiğiniz okulla görüşmelisiniz.