Vize ve Gümrük

Vize ve Gümrük

Malta, 1 Şubat 2003'den itibaren Türklerden vize istemektedir. Bir çok Avrupa ülkesinden, Amerika, Japonya, Libya, Fas ve Tunus'tan, ayrıca, İngiliz Milletler Topluluğu'na üye ülkelerden (İngiltere, Yeni Zelanda, Kanada ve Güney Afrika ) gelen turistlerden üç aya kadar süren ziyaretler için vize istemez (Hindistan ve Pakistan hariç). 

Vizeyi İstanbul'daki Malta Fahri Konsolosluğu'nun yardımları ile alabilirsiniz. Türkiye'de resmi temsil edilmeyen Malta İstanbul'da Fahri Konsolosluk tarafından temsil edilmektedir. Vizenizi bu fahri konsolosluğun yardımları ile alabilirsiniz

Gümrük

Kişisel eşyaların vergi yükümlülüğü yoktur. Kişi başına serbest eşya izni: 1L alkol, 1L şarap, 200 adet sigara veya 100 adet küçük sigara veya 50 puro veya 250g tütün, 60ml parfüm ve 250ml eau de toilette. Malta'da yaşamakta olan kişilere getirilen 50Lm'yi geçen hediyelerden vergi alınacaktır. 

Et ve kümes hayvanları (pişirilmiş veya çiğ) ile bitki ve bitki ürünleri (toprak dahil), ülkeye getirilmemelidir, bu nedenle, yılbaşı için getirmeyi planladığınız hindiden veya hediye olarak getirmeyi planladığınız saksı çiçeğinden vazgeçin. saksı çiçeklerinden bahsetmişken, yasal olmayan herhangi bir uyuşturucu maddeyi ülkeye sokarken yakalanmanız sizi hapse gönderecektir. Kişisel kullanım için az miktarda kenevir bile bulundurmanın hapis cezası vardır.