Fotoğrafçılık

Maltada fotoğrafçılık bir çok meraklı tarafından özellikle yapılan turizm dallarından biridir.

Film & Malzeme

Film, kamera kasetleri ve diğer kamera malzemeleri, Malta'daki başlıca şehirlerde bulunan düzinelerce fotoğraf dükkanından kolaylıkla elde edilebilir. Ayrıca, negatif filmler, başlıca turist bölgelerindeki, hediyelik eşya satan dükkanlarda ve otellerde bulunabilir. 36'lık filmler ve slaytlar, basım fiyatı hariç, 2.90 Lm civarındadır. 

Birçok fotoğrafçı fotoğraflarınızı bir saatte basabilir ancak bunun için biraz fazla miktarda ücret alır. Bugibba'daki Primera Otel'de bulunan Kodak Express (Tel: 570187), 36'lık filminizi, yerine yenisini de takarak, bir saatte 8.10Lm'ye basabilir. 

Foto Vision (Tel: 221610, 10 Triq it-Tezorerija, Valletta), E6 renkli slaytları ve 36'lık filmleri 3.35 Lm'ye basar. Foto Vision'ın, Pjazza Paola'da ve 53a Islets Promenade Bugibba'da da şubeleri vardır.

Siyah beyaz film almak ve bastırmak için Triq San Tumas, Fgura'daki The Foto Grafer'i deneyin.

Teknik İpuçları

En iyi sonucu almak için, fotoğraflarınızı sabah erken veya akşam geç saatlerde (sabah saat 10'dan önce ve akşamüstü 4'ten sonra) çekmelisiniz. Parlak Malta güneşi, öğlen saatlerinde çekilmiş fotoğrafların soluk ve düz görünmesine neden olur. Eğer o 'tropikal turkuazı' yakalamak istiyorsanız, Comino'nun Blue Lagoon sularına bakınız (bunun için polarize filtresi kullanmanız gerekir). 

Fotoğraf filminizi serin yerlerde saklamayı unutmayın ve arabanızın ön camı gibi güneş alan yerlerde bırakmayınız. 

İnsanların Resmini Çekmek

Yerli halk genelde resimlerinin çekilmesi konusunda rahat davranır ancak önce onlardan izin istemelisiniz.