Telefon Haberleşmesi

Telefon

Kanada'da ankesörlü telefonlar oldukça yaygındır. Hem kartla hem de jetonla çalışan anklesörlü telefonlar vardır . Ankesörlü telefonlarda kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz. Şehir içi telefon görüşmelerinin beş dakikası 25 sente mal olmaktadır.

Kanada'da uzak mesafe telefon hizmeti sunan pek çok özel şirket vardır. Birbirleriyle sıkı bir rekabet içirisinde olan bu şirketler farklı farklı tarifeler ve indirim olanakları sunmaktadırlar. Örneğin bazı tarifeler akşam saat altıdan sonraki görüşmelerinizde indirim sağlamaktadır. Tarifede belirtilen saatlerde Türkiye ile 3 dakikalık görüşme yapabilmek 30 sent ile 4 dolar arası bir ücrete mal olmaktadır.

Evinize telefon bağlamayı yasal olarak Bell Kanada şirketi gerçekleştiriyor. Ancak bağlattıktan sonra mutlaka Bell Kanada ile çalışmak zorunda değilsiniz. Eğer daha uygun olursa diğer telefon şirketlerinin tarifelerinden faydalanabilirsiniz. Böyle bir durumda Bell Kanada müşterisini kaybetmemek için size indirim yapacaktır. Ancak yasalar her şirketin yapacağı indirime bir sınır koyarak haksız rekabeti engelliyor. Dükkanlarda şehirlerarası görüşmeleriniz için telefon kartları bulabilmeniz mümkün. Bu kartlarla ankesörlü telefonlardan arama yapabilirsiniz. Bu kartlar oldukça düşük dakika ücretleri sunarlar. Ancak konuşmanız esnasında birden telefon kesilebilir.

Kanada'da uluslararası arama yapabilmek için Türkiye'de olduğu gibi operatöre gereksinim duyulmaz. 0'ı tuşlayıp aramak istediğiniz ülkenin alan kodunu giriniz. Sonrada numarayı tuşlayınız.

Bilinmeyen numaralar 411, Acil ise 911 'dir.