Ulaşım

Uçuş Bilgisi
Türkiye'den İrlanda'nın başkenti Dublin'e aktarmalı uçuşlardan en popüler olanı Lufthansa-Alman Hava Yolları'nın düzenlediği servislerdir. Ankara veya İstanbul çıkışlı uçuşların gidiş-dönüş ücreti 298 ABD Dolarından başlamaktadır.

Taksi
Dünyanın diğer ülkelerinde yaygın bir ağa sahip olan taksi hizmeti bu ülkede oldukça azdır. Taksi bulabilmek için bir otobüs veya tren istasyonuna uğramanız veya otellerden çağırmanız gerekir.

Yol Bulma
Taksi şoförlerini büyük kısmı yaşadıkları şehri iyi tanırlar ama yinede gideceğiniz yere ait detaylı tarifi bir kağıt üzerine yazmanız ve yanınızda bulundurmanız iyi olur.


Tren
Ekspres tren servisi İrlanda kuzey kesimlerine ve tüm büyük şehirlerine vardır ve yerel iç hat uçak hizmetlerine karşı bir alternatifiniz olmasını sağlar. Daha fazla bilgi için http://www.clubi.ie/RailNet 
Tren Çeşitleri
Yüksek standarttaki restaurantlı trenler olmak üzere 2 sınıf tren hizmeti vardır.


Otobüs
Bus Éireann isimdeki otobüs firması tüm İrlanda içinde hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi ve tarifeler için bu web sayfasını ziyaret ediniz http://luigi.infopoint.ie/buse

Feribot 
Arabalı vapurlar Fransa'nın Lehavre ve Cherbourg limanları ile İrlanda'nın Rosslare and Cork limanları arasında çalışmaktadır. Ayrıca İngiltere ile Fransa arasında da feribot seferleri bulunmakta olup yolculuk yaklaşık 4 saat sürmektedir. Daha fazla bilgiyi İrlanda feribot seferleri sayfasında bulabilirsiniz. 
http://www.irish-ferries.ie

Havaalanları
İrlanda Cumhuriyeti'nde üç tane büyük havaalanı vardır: Dublin, Cork ve Shannon'da. En işlek olanı yılda yaklaşık 5 milyon yolcunun kullandığı Dublin'dir.

Dublin ve/veya Shannon'dan İngiltere, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki pek çok yere sefer yapılır. Sefer yapan şirketler arasında Aer Lingus, British Airways, Ryanair, Delta Airlines ve Aeroflot sayılabilir.
Kuzey İrlanda'daki (Aldergove'da) Belfast Uluslararası Havaalanı'ndan İngiltere, Paris ve Amsterdam'a uçuşlar vardır.

At Arabasıyla
Cork, Kerry ve Wicklow şehirlerinde at ve at arabası kiralayabilirsiniz. Günde en fazla 16 kilometre gidebilirsiniz ama zaten manzarayı seyretmek, yoldan geçenlerle tanışıp konuşmak ve huzur bulmak için bu hızda gitmek gerekir. Atı beslemek, tımarlamak ve yüklemek de zaman alır, üstelik de zordur. İçinde gaz ocağı ve gündüzleri otruracak yere dönüştürebileceğiniz yatakları da olan at arabaları genelde dört kişiliktir. Tencere, tava, vs temin edilir.

Titiz insanlar at arabalarında tuvalet olmadığını bilmelidir. Yoğun sezonda haftalık 600-750 Dolar kira ödeyebilirsiniz, bir gecelik park ücreti de 10 Dolar'dır. İşletmeciler hakkında bilgiyi İrlanda Turizm Ofisi'nden alabilirsiniz.