İletişim

Uluslararası Arama Kodu: [353]

Bazı Şehir Kodları: Arklow (402), Cork (21), Dingle (66), Donegal (77), Drogheda (41), Dublin (1), Ennis (65), Galway (91), Kildare (45), Killarney (64), Limerick (61), Sligo (71), Tipperary (62), Tralee (66), Tullamore (506), Waterford (51), Wexford (53)

İrlanda'yı Türkiye'den aramak için:
İrlanda'yı Türkiye'den aramak için önce 00, daha sonra İrlanda'nın arama kodu olan 353, sonra şehir kodunu ve son olarakta ulaşmaya çalıştığınız kişinin numarasını çevirin.

Telefon Görüşmeleri
1992 yılından beri Dublin'deki bazı telefon numaralarında değişiklikler yapılmaya başlanmıştır. 2 veya 4 ile başlayan numaralar 8'e, 95 veya 98 ile başlayan numaralar 8'e dönüştürülmüştür. 
3 dakikalık bir şehir içi arama 20 pens tutmaktadır.

Şehirlerarası aramalar
Tüm şehirler arası aramaları yapmak için önce 08'i daha sonra şehir kodunu çevirin.

Uluslararası aramalar
Yurtdışı aramaları herhangi bir telefondan aradığınız ülkenin kodunu çevirerek arama yapabilirsiniz. Kartlı telefonlar ile yurtdışı arama yapmanız mümkün değildir.

Ankesörlü Telefon
Eireann Telekomu tüm ülke çapında yaygı ve gelişmiş bir hizmet ağı sunmaktadır. A/B olarak isimlendirilen telefonlar vardır, bunlar ile görüşme yapacağınız zaman önce A butonuna basmanız gerekir; eğer aradığınız kişi telefonu açmazsa bu sefer B butonuna basarak telefona attığınız parayı geri alabilirsiniz.

Telefon Kartları
British Telekom'a ait kartları bu ülkede de kullanabilirsiniz. Bozuk paralar ile uğraşmak yerine 10, 20, 50 veya 100 kontörlük kartlar alabilirsiniz. Ama şunu asla unutmayın bu kartlar ile yurtdışını arayamazsınız. Mercury ismindeki bir firma Kuzey İrlanda'da ayrı bir telefon kartı ve ankesörlü telefon hizmeti sunmaktadır.

Cep Telefonları
Eircell firması İrlanda'da cep telefonu kullanıcılarına GSM işletim operatörleri ile hizmet vermektedir. Kendi hattınızı İrlanda'da kullanabilmek için bağlı bulunduğunuz GSM operatörü ile görüşüp İrlanda'daki operatörler ile anlaşmaları olup olmadığını görüşün. 

Postacı
İrlanda genelde iyi bir posta servisine sahiptir. Avrupa'dan gelen postalar 1-2 gün içinde, Kuzey Amerika'dan gelenler 1 hafta içerisinde elinizde olur. Posta kutuları yeşil renktedir. Dublin merkez postanesi O'Connell Caddesi'ndedir.

Çalışma Saatleri
Pazartesi Cuma 9:00-17:30 veya 18:00 
Cumartesi 9:00-13:00