Vize İşlemleri

Vize İşlemleri

İngiltere, Türklere en katı vize uygulayan ülkelerin başında yer almaktadır. 1980-90 yılları arasında yoğun göç ve iltica olayı yaşandığından Türk vatandaşlarına karşı vize işlemlerinde oldukça dikkatli davranılmakta, ülkeye ekonomik nedenlerle yerleşmek, çalışmak veya İngiltere'de hayat kurmak üzere giriş yapmak isteyenlere vize verilmemektedir. İngiltere, sadece götüreceği dövizle ülke ekonomisine katkıda bulunacak maddi durumu iyi öğrenci ve turistlere vize vermeye çalışmaktadır.

Vizede İstenilen Belgeler
İngiltere; turist (ziyaretçi), öğrenci, Au Pair ve diğer kategoriler olmak üzere çeşitli vize seçenekleri vardır. Ancak hepsinde ortak olan nokta, bu vizelerden biriyle İngiltere'ye giriş yapan birinin, normal yasal süresi sonunda İngiltere'den geri çıkacağına dair vize amirini ikna etmesi gerekir.

Vizede istenilen ortak belgeler şunlardır:
- En az 6 ay geçerli pasaport
- Son 3 ay içinde çekilmiş 2 vesikalık resim
- Başvuranın ve ailesinin maddi olanaklarını ortaya koyan her türlü banka mevduatı, maaş bordroları, vergi levhaları, şirket yazıları, imza sirküleri
- Başvuranın eğitim durumunu ortaya koyan diploma fotokopisi
- İstenilen vize türü ile ilgili diğer ek belgeler (Ziyaretçi olanlar için davet mektubu, Au Pair'ler için aile davet mektubu ve acenta mektubu, öğrenciler için okul kabul yazısı vb)

Öğrenci Vizesi
İngiltere'ye dil eğitimi, sertifika programları veya üniversite eğitimi için gidecek olan öğrencilerin vize işlemlerinde LS-Network Türkiye temsilcileri yardımcı olmaktadır. Dilokulubul.com üzerinden bir dil okuluna gidecek olan adayların tüm vize işlemleri, yetkili eğitim danışmanlarımızın gözetiminde yapılmakta, bu şekilde herhangi bir yanlış evraktan dolayı vizenin red edilme ihtimali azaltılmaktadır. Vize konusunda ayrıntılı bilgi için lütfen eğitim danışmanızla görüşün.

Vize Başvurusu
Vize başvurusu sadece yetkili vize toplama merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir.