Toplum ve Halklar

Yemek ve İçecek

Genel Bakış

Eğitim Sistemi

Çevre

Çalışma Hayatı

İletişim ve Haberleşme

Eyaletler

Para ve Finans

Ulaşım Sistemi

İnsanlar ve Kültür

Vize ve Seyahat

Faydalı Bilgiler

Günlük Hayat

Dil

Eğlence ve Kültür

Şehiriçi Ulaşım

Bütün eyalet başkentleri ucuz ve hızlı ulaşım sistemlerine sahiptirler. Şehirlerdeki en hoş ulaşım olanaklarından biri de ücretsiz şehir içi otobüsleridir (örneğin Perth, Adelaide ve Melbourne gibi). Bir çok ulaşım unsuru da birbirlerine bağlıdır yani tren - otobüs-metro- tramvay gibi araçlar birbirleri ile koordineli çalıştıklarından ücretler ucuzdur. Ayrıca bir aracın biletini diğerinde de belli bir süre içinde kullanabilirsiniz. Bölgesel bölümlerdeki Şehir İçi Ulaşım başlıkları altında detaylar verilmiştir.

Taksiler 

Taksiler genelde parlak, büyük salon arabalarıdır. Caddelerde ve meşgul noktalarda bulunabilirler. Taksinin boş olup olmadığı üstündeki ışıktan anlaşılır. Tek başına olsanız bile taksiler çok pahalıya patlamazlar. Hafta içi ve biraz daha pahalı olan hafta sonu ile gece tarifeleri bulunur.

Genelde şoförün yanında oturulur. Arkaya oturmayı tercih edenlere burnu büyük Pom olarak bakılır. Şoförler son derece faydalı bilgi kaynakları olduklarından onlarla sohbet etme fırsatını kaçırmayın. Hiç biri bahşiş istemez ama verirseniz hepsi alır. Bazen mesafesi belli olan bir meşhur bir yere giderken taksimetreyi kapatırlar.