Toplum ve Halklar

Yemek ve İçecek

Genel Bakış

Eğitim Sistemi

Çevre

Çalışma Hayatı

İletişim ve Haberleşme

Eyaletler

Para ve Finans

Ulaşım Sistemi

İnsanlar ve Kültür

Vize ve Seyahat

Faydalı Bilgiler

Günlük Hayat

Dil

Eğlence ve Kültür

Sanat

Çok uzun bir zaman için Avustralyalılar kendilerini sanat yapabilme yeteneğinden yoksun insanlar olarak gördüler. Avustralya toplumunda var olan entelektüellik karşıtı yaklaşım da yaratıcı sanatçıların, yazarların ve şairlerin serpilmesini engelledi. Bir çok gelecek vaat eden sanatçı da Avrupa'ya gidince Avustralya'daki sanat boşluğu uzun yıllar böylece kaldı. 

1970'lerde İşçi Partisi döneminde başbakan Gough Whitlam'ın sanata dönük yatırımları artırmasıyla Avustralyalılar kendilerine güven duymaya başladılar. Daha çok oyun yazıldı, daha çok film yapıldı ve bunlar uluslararası takdir de topladılar. Böylece Avustralyalı oyuncu, yazar, müzisyen,ressam ve diğer tüm sanatçıların eserleri hem içeride hem de dışarıda beğenildikçe sanatın gelişmesi de hız kazandı.

Avustralya barındırdığı kültürel çeşitlilik ve bahsettiğimiz gelişen sanatlarının yanına iyi vakit geçirmek için has Avustralyalı ögelerini eklemeyi de unutmadı. Bir çok ilginç ve mizahlı yarışmalar (Kadınlar için Barbara Cartland romanlarını en uzağa fırlatma yarışması, inek yarışları, cüce güreşi gibi ) Avustralya eğlence anlayışının sembolleri olarak yerini aldı.

Biletler

Tüm spor ve sanat faaliyetleri için Ticketek, Ticketmaster ya da BASS gibi bilet ajanslarından bilet alabilirsiniz. Büyük sanat olaylarının ( Bir Broadway müzikali gibi) 30-50$ arasında değişir. Eğer bir ajanstan ayırtarak alıyorsanız 2$ fazladan ödersiniz. Bilet ajanslarından aldığınızda öğrenci ya da diğer indirimlerden faydalanma şansınız yoktur. Eğer bir gösterinin biletleri tükenmişse şansınızı etrafta dolaşarak biletini satmaya çalışan birini bulmaya çalışarak denersiniz.