Genel Bakış

Eğitim Sistemi

Çalışma Hayatı

İletişim ve Haberleşme

Para ve Finans

Ulaşım Sistemi

İnsanlar ve Kültür

Vize ve Seyahat

Faydalı Bilgiler

Günlük Hayat

Dil

Eğlence ve Kültür

Toplum ve Halklar

Yemek ve İçecek

Çevre

Eyaletler

Sahne Sanatları

Avustralya'nın sahne sanatları enerji doludur, özgündür ve kivrak bir zekaya sahiptir. 

Bangarra Dans Tiyatrosu, Aborijin ve Adalı Dans Tiyatrosu ve rock grubu Yothu Yindi gibi Yerli topluluklar zengin bir geleneksel tören ve gösteri kuyusundan beslenen yenilikçi, çagdas çalışmaları ile tüm dünyanın begenişini kazanmıştır. 

Bu toplulukları canlandıran ve yücelten, çok yetenekli bireylerden oluşan geniş bir sanatçı grubudur. Örneğin, koreograf Stephan Page hem geleneksel Aborijin topluluklarıyla hem de Avustralya Bale Topluluğu ile çalışmaktadır; aktris Deborah Mailman sinema performansiyla uluslararası bir begeni kazanmıştır; ve aynı zamanda ticari müzik tiyatrosu prodüksiyonlarında da yer alan Christine Anu, Torres Strait Adalı geleneklerini müziğine ve dansina yansitmiştir. 

Avustralya dansi çok yönlülüğü ve doluluğuyla ünlüdür. Avustralyalı ve uluslararsi eserlerden oluşan geniş bir repertuvara sahip Avustralya Bale Topluluğu ve Sidney Dans Topluluğu gibi büyük kuruluşlar, düzenli olarak tura çikmaktadır. Lucy Guerin ve Gideon Obarzanek gibi Avustralyalı koreograf ve dansçılar, gece kulüplerinde ve diğer konvansiyonel gösteri yerlerinde sürekli olarak yeni izleyicilerle buluşan mükemmel eserler ortaya koymaktadır; ve Legs on the Wall gibi beden tiyatrosu topluluklarını ise binaların içlerinde olduğu kadar dış duvarlarında da gösteriler yaparken izlemek mümkündür.

Avustralya müziği, savaş sonrası göçleriyle büyük ölçüde zenginlesmiştir ve inanilmaz genişlikte bir içerige sahiptir. Avustralya Sanat Orkestrasi Güney Hindistan'dan gelen usta müzisyenler ile çalışırken Kazakistan doğumlu virtüöz gitarist Slava Grigoryan, Arjentin tangosunu ve Brezilya'ya özgü bossa nova müziğini kesfetmektedir. Avustralya Oda Orkestrasi, kendi türünde dünyanın en iyi orkestrasi olarak begeni toplamıştır ve ülkedeki her büyük şehir kendi profesyonel senfoni orkestrasina sahiptir. Kemanci Richard Tognetti, piyanist Roger Woodward ile Geoffrey Tozer ve orkestra sefi Simone Young dünya konser salonlarının oldukça iyi tandığı yüzlerdir. 

Avustralya Operasi, ulusal topluluk, dünyanın en yoğun üçüncü opera topluluğudur ve asil yeri muhtesem Sidney Opera Binasıdir. Sayın Nellie Melba ve Sayın Joan Sutherland gibi opera efsanelerinin mirası Deborah Riedel, Lisa Gasteen ve Yvonne Kenny gibi yildizlara aktarilmiştir. The Boy from Oz kadar farklı eserler üretebilen ve Oda Operasindan yaratıcılığın sinirilarını zorlayan çalışmaları sahneye koyan Avustralya müzikali, müzik ve tiyatro geleneklerinin eşsiz bir yaratıcılıkla yogrulmus halidir. 

Geçtiğimiz son on ya da yirmi yıl, yildizi küçük kasabalarda ve aynı şekilde büyük şehirlerde parlayan tamamen özgün tarzdaki çagdas Avustralya rock müziğinin ortaya çikişina taniklik etmiştir. Avustralyalı gruplar ve bireysel müzisyenler, Avustralyalı genç yetenekleri aktif bir şekilde tanitan ulusal gençlik radyo istasyonu Triple J ve Rock Eisteddfod tarafindan desteklenmektedir. Genç kültürün yarattıği müzige ait başarı hikayeleri içerisinde Natalie Imbruglia, Silverchair, Kylie Minogue, Savage Garden ve The Whitlams gibi grup ve sanatçılar bulunmaktadır.