Toplum ve Halklar

Yemek ve İçecek

Genel Bakış

Eğitim Sistemi

Çevre

Çalışma Hayatı

İletişim ve Haberleşme

Eyaletler

Para ve Finans

Ulaşım Sistemi

İnsanlar ve Kültür

Vize ve Seyahat

Faydalı Bilgiler

Günlük Hayat

Dil

Eğlence ve Kültür

Müzik

Bazı pop ve klasik müzik konserleri için biletler Musica Viva Australia (1-800-688482 www.mva.org.au) şirketinden edinilebilir.

Rock Music

Avustralya popüler müziğinin sadece Kylie Minogue, Danni Minogue ve Jason Donovan tarafından temsil edilmediğini öğrenmek sizi rahatlatacaktır. Midnight Oil, Peter Andre gibi bir çok muso (müzisyen) 
içeride çok tutulurken Savage Garden, Natalie Imbruglia ve Nick Cave gibi bazı isimler yurt dışında da popüler olmuşlardır. Avustralya radyoları genelde INXS ve AC/DC gibi kült gurupları çalmayı tercih etmektedir. Yeni ve kayda değer grupları öğrenmek için Avustralyalı arkadaşlarınıza ya da dilokulubul.com İstanbul,Ankara,Denizli,Eskişehir,İzmir,Antalya,Adana eğitim danışmanlarınıza sormanız gerekecektir.

Midnight Oil'in Redneck albümündeki White Skin Black Heart adlı şarkı Avustralya müziğinin eksiksiz bir politk tutum da alabildiğini gösterir. Ayrıca bir Aborjin şarkıcısı olan Archie Roach, Took the Children Away adlı şarkısıyla insan hakları ödülünü kazanmıştır.

Aborjin Müziği

Bizim gibi Batı müziğiyle serpilmiş Türkler için Aborjin müziği biraz garip gelebilir ama dinledikçe değişen ritimlerin farkına varıp daha çok zevk alabiliriz. Bir boru olan ve değişen garip sesler çıkaran didjeridu gibi otantik enstrumanlar tören danslarına eşlik etmek için kullanılırlar. Byron Bay gibi toplanma yerlerinde sırt çantalılar bu müziğe özellikle ilgi göstermektedirler. Çeşitli corroboreelerde ve Aborjin kültür sanat evleri ile müzelerinde ( Powerhouse,Sidney; Tandanya Aborjin Kültür Enstitüsü, Adelaide) gerçekleşecek olayları takip etmeye çalışın. Buralarda gerçekten orijinal Aborjin müzik etkinlikleri yakalayabilirsiniz. 

Yothu Yindi gibi bir kaç modern Aborjin gurubu ticari bir başarı yakalamayı başarmışlardır.Treaty adlı hitleri Avustralya'nın kuruluşunun iki yüzüncü yılı kutlamalarında piyasaya sürülmüştür. Son albümleri One Blood Avrupa'da yapılmış ve çeşitli Avrupalı sanatçıları da kapsamaktadır.

Koori (Aborjin) müziği gurupları çoğu zaman Aborjin müziği ile country müziğini harmanlamaktadırlar. Ayrıca yapraklara üfleyerek müzik yapan gumleaf bands adı verilen gurupları ve müziklerini de dinlemeyi denemelisiniz.

Folk & Country Müzik

İlk dönem Avrupalı kolonicilerin müzikleri çoğunluk İç Bölgelerin anlatıldığı, Waltzing Mathilda gibi şakılardan oluşur. Tıpkı Avrupa ve Amerika'da olduğu gibi hemen hemen tüm şehirlerde bir country ve folk müzik kulübü bulunur. Waifs gibi guruplar folk/rock tarzında müzikler üretmektedirler. Rod Moon ve Bushwackers gibi daha geleneksel müzik yapan guruplar da Avustralya çapında ünlüdürler. 

NSW'deki Tamworh müzik festivaline her sene Ocak ayında 30,000 country müzik tutkunu gelir, içerler ve hayatın ve aşkın tehlikeleri hakkında şarkılar söylerler.