Toplum ve Halklar

Yemek ve İçecek

Genel Bakış

Eğitim Sistemi

Çevre

Çalışma Hayatı

İletişim ve Haberleşme

Eyaletler

Para ve Finans

Ulaşım Sistemi

İnsanlar ve Kültür

Vize ve Seyahat

Faydalı Bilgiler

Günlük Hayat

Dil

Eğlence ve Kültür

Kültür Sanat

Çagdas Avustralya sanatları, en az geldikleri toplum ve kıta kadar eşsiz ve çok yönlüdür. Hem dünyanın en eski kültürel geleneklerine hem de göçmen kültürlerinin zengin karisiminin yuvası olan antik bir toprak yapısını yansıtmaktadırlar.

Yerli halktan ve yerli halktan olmayan sanatçılar, Avustralya'nın çeşitli biçimlerde ortaya koyduğu yaratıcı zorluklara aynı şekilde karsilik vermekte ve uluslararası ilgiyi Avustralya'nın sanat ve kültürüne çekecek yeni ifade yolları geliştirmektedir.
Müzik, tiyatro ve dans da dahil tüm gösteri sanatı biçimleri, Avustralya'da yoğun bir ilgiyle takip edilmektedir ve son yıllarda yeni gelişme ve ustalik seviyelerine ulaşmıştır.

Avustralya, edebiyatini çagdas İngilizce eserler dünyasının en canlı dallarından biri halıne getiren bir çok önemli sair ve roman yazarı çıkartmıştır. 
Bir yüzyılın son çeyreği boyunca, Avustralya filimleri gerek popüler gerekse eleştirel begeni açısından övgüye değer bir başarı tatmıştır. 
Avustralya'da her yıl, ülke genelinde sergilenen çok çeşitli sanat biçimlerini vurgulayan bir çok büyük festival düzenlenmektedir.

Sidney Olimpiyat kutlamalarının bir parçasi olarak, 2000 yılında düzenlenen Olimpiyat Sanatları Festivali, Temmuz ayindan Ekim ayina kadar sürmüstür. Dönüm noktası niteliğindeki pek çok yapimin ve serginin en öne çıkanları sunlardir: 
• Olimpiyat Mesalesinin gelişini gösteren, Sidney Opera Binasındaki debdebeli opera ve bale galaları; 
• Tubowgule - Suların Bulusması - kareografisi Bangarra Dans Topluluğu tarafindan gerçekleştirilen bir karşılama töreni; 
• Sidney Senfoni Orkestrasi ve dünyanın en büyük solistlerinden bazılarının da katılımıyla birlikte 1000 uluslararası müzisyen ve sarkici tarafindan verilen konser; 
• Avustralya doğumlu Lloyd Newson'in İngiltere-asilli beden tiyatrosu topluluğu DV8'in prodüksiyonunun dünya ilk gösterimi; 
• Efsanevi çagdas dans kumpanyasi, Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, gösterisi; 
• Bir Olimpiyat kültür programı için şimdiye kadar sergillen en geniş kapsamlı görsel sanat programları.