Toplum ve Halklar

Yemek ve İçecek

Genel Bakış

Eğitim Sistemi

Çevre

Çalışma Hayatı

İletişim ve Haberleşme

Eyaletler

Para ve Finans

Ulaşım Sistemi

İnsanlar ve Kültür

Vize ve Seyahat

Faydalı Bilgiler

Günlük Hayat

Dil

Eğlence ve Kültür

Eğitimde Akreditasyon


Yüksek eğitim kalitesi garantileri

Tüm Avustralya yüksek eğitim kurumları, verdikleri kursların ve hizmetlerin yüksek kalitesinin uluslararası bir standartta tutulması için bir takım düzenekler oluşturmuştur. Avustralya üniversiteleri idari sorumluluklarını federal, Eyalet ya da Bölgesel hükümete bağlı bir Konseye ya da Eyalete veren yasama ile özerk birimler olarak kurulmuştur. Üniversite kapsamına girmeyen eğitim kurumları mutlaka kaydedilmeli ve kursları için çalıştıkları Eyalet ya da Bölgedeki hükümetin yüksek eğitim onay biriminden onay almalıdırlar.

Ulusal bir yeterlilik sistemi olan Avustralya Nitelik Çerçevesi (AQF), nitelik, esneklik, seçim, daha kolay kabul görme ve kalite garantısı gibi özellikler arasında diğer bir çok ülkede bulunmayan yollar sunmaktadır. AQF, kariyer planlamaya ve kesintisiz öğrenime maksimum esneklik tanıyarak iş-tabanlı nitelikleri ve akademik nitelikleri tek bir sistem altında toplar.

AQF, tüm yüksek eğitim kurumlarının ve Eğitim, öğretim ve Gençlik Bakanlığı Konseyinde temsil edilen Avustralya Eğitim Bakanlarının tam yetkişine sahip tüm onay kuruluşlarının bir kamu kaydını tutar. Diğer bir değisle, kayitta geçmeyen ve Avustralya üniversitesi olduğunu iddia eden kuruluşlara ya da AQF listesinde yer alan yetkili devlet onay birimi tarafindan onaylanmamış kurslar veren özel kurumlara, resmi hiçbir destek sağlanmaz ve potansiyel öğrencileri için bu tip kuruluşlar "müşteri insiyatifiyle değerlendirilmelidir" şeklinde sınıflandırılır.