Genel Bakış

Eğitim Sistemi

Çalışma Hayatı

İletişim ve Haberleşme

Para ve Finans

Ulaşım Sistemi

İnsanlar ve Kültür

Vize ve Seyahat

Faydalı Bilgiler

Günlük Hayat

Dil

Eğlence ve Kültür

Toplum ve Halklar

Yemek ve İçecek

Çevre

Eyaletler

Gümrük İşlemleri

Göçmen İşleri Yetkilisinin son görevi bir forma sizin Gümrük, Karantina ve Vahşi Hayat değerlendirmelerinizi işaretlemektir. Bu size garip gelebilir ama eşyalarınızın Gümrük kontrolünün yapılıp yapılmayacağı bu formdaki işaretlere bağlıdır. Bagajlarını yürüyen platformdan alırsınız ve gümrük bölgesine ilerlersiniz. girişte yetkili elinizdeki forma göre sizi ya maslardan birine, sıraya, ya da Avustralya'nın içine, hedefinize, yönlendirir.

Alkol ve Tütün

Avustralya gümrüksüz mal girişi konusunda pek cömert değildir. 18 yaş ve daha büyük ziyaretçiler 1,125 litre alkollü içki artı 250 sigara (ya da 250 gram tütün) sokabilirler. Bu ürünleri indiğiniz Avustralya havaalanından da alabilirsiniz ama pek ekonomik olmayacaktır. Kısacası Avustralya dünyanın bir yerinden diğerine içki ve tütün taşımanıza izin vermemektedir. 

Yasaklanmış ve Sınırlanmış Ürünler

Karantina yasaları ile yasaklanmış ürünlere ek olarak bir çok ürün ya yasaklanmıştır ya da özel izne tabidir. Ayrıntılı bilgi için Avustralya Gümrük Hizmetleri ile (1300 3632 62/02-62756666/ www.customs.gov.au) ile temasa geçiniz. 

Sınırlamalar iki kategoriye ayrılır: Kamu sağlığı için risk oluşturmayan ama nesli tükenme tehlikesi altında bulunan hayvanlardan elde edilmiş ürünler (fildişi, nadır kürkler vb..) ve Avustralya toplumuna zarar verebilecek silah,muzır neşriyat ya da reçetesiz ilaçlar gibi ürünler. Bir çok ülkede olduğu gibi Avustralya yetkilileri de yasa dışı narkotikleri ülkeye sokmamak konusunda çok ciddidirler. Çok az miktarda bir uyuşturucuyu bile ülkeye sokmanın cezası gayet ağırdır. Üzerinizde satış yapmaya uygun miktarlarda uyuşturucuyla yakalanırsanız Avustralya hapishanelerinde çürümek üzere müebbet hapis cezası alabilirsiniz.

Diğer Ürünler

"Makul miktarlarda" kişisel eşyanızı ve 400$'a kadar hediyelik (18 yaş altı için 200$'a kadar) eşyayı gümrüksüz sokabilirsiniz. Sonraki 160$ vergilendirilir. Tutar arttıkça vergi katsayısı da artar. Televizyon setleri ve kürkler bu kişisel eşya kapsamına alınmazlar.

Para

Yanınızda getireceğiniz para ile ilgili sınırlama yoktur ama 10,000$'ın üstündeki tutarları bildirmeniz istenir.