Genel Bakış

Eğitim Sistemi

Çalışma Hayatı

İletişim ve Haberleşme

Para ve Finans

Ulaşım Sistemi

İnsanlar ve Kültür

Vize ve Seyahat

Faydalı Bilgiler

Günlük Hayat

Dil

Eğlence ve Kültür

Toplum ve Halklar

Yemek ve İçecek

Çevre

Eyaletler

Görsel Sanatlar

Son 30 yılda, görsel sanatçılar Avustralya'nın kendi görüntüsünü sekillendirmesinde gittikçe artan hayati bir öneme sahip olmuştur.

1970'lerin basından bu yana, Aborijin ve Torres Strait Adalı sanatçılar, uluslararası ilgiyi sanat ve kültürlerine çeken yeni ifade yöntemleri geliştirmiştir. Topraga çizilen Rüya desenlerinin Papunya merkez çöl topluluğundaki Pintupi yasliları tarafindan 1971 yılında tahtaya ve kanvasa geçirilmesi, Yerli ve yerli olmayan Avustralyalılar arasında güçlü ve yeni baglar kurulmasını sağlayan bir çok sanatsal girişimden sadece bir tanesidir.

Bunun yanı sıra, Rover Thomas, Emily Kngwarreye ve Ken Thaiday gibi oldukça begenilen sanatçılar, temelleri Aborijin ve Torres Strait Adalı kültürlerinin ruhani geleneklerine dayalı olan çağdas sanatı yaratmışlardır.

Olegas Truchanas, Sali Herman ve Imants Tillers gibi göçmen sanatçılar Avustralya'nın doğal ve şehir çevrelerine yeni perspektifler getirırken, Sidney Nolan ve Arthur Boyd gibi yerli halktan olmayan sanatçılar, Avustralya'nın eşsiz fiziki ve sosyal çevresiyle büyük bir uyum içinde çalışmiştir.