Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Konaklama Seçenekleri

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Konaklama Seçenekleri

Yurtdışında eğitim almayı düşünüyor iseniz eğitim planlamanızda konaklama organizasyonu çok önemli bir etkendir. Dilokulubul öğrencilerin konaklama konusundaki tercih, hassasiyet ve taleplerini göz önünde bulundurmaktadır. Partner okullarımız ile koordinasyon içerisinde çözümler sunmaktayız.

Yurtdışı dil okullarında eğitim almak isteyen öğrencilere sunulan konaklama çözümleri genellikle şu şekildedir;

  • Öğrenci yurtları
  • Aile yanında konaklama
  • Ortak paylaşımlı öğrenci evleri
  • Otel
  • Kişiye özel ev kiralama

Öğrenci Yurtları (Student Residence)

Bazı dil okulları öğrencilere yurtta konaklama imkanı sunmaktadır. Birçok çeşidi olan yurt konaklamaları da üniversite kampüsünde ya da özel yurtlarda olabilir. Bu sistemlerde de tam pansiyon, yarım pansiyon ya da odada kahvaltı seçenekleri sunulmaktadır.

Tek kişilik ya da üç, dört kişilik odalarda da konaklamayı tercih edebilir ve böylelikle yurt fiyatlarının da çeşitli olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak yurtta konaklamayı tercih edecek iseniz, mutlaka boş oda durumunu sormanızda fayda var. Yılın belirli dönemlerinde yurtlarda konaklama imkanı bulmak düşünüldüğünden daha zor olabilir.

Aile Yanında Konaklama (Homestay)

Yurtdışında eğitim de en çok tercih edilen en ekonomik ve verimli konaklama modeli olmuştur. Dil eğitimi için giden öğrenciler öncelikle aile yanı konaklama modelini tercih etmelidir. Bu tür konaklama çözümlerinde, aileler kullanmadıkları odalarını öğrencilere kiralamaktadır.

Bu nedenle aile yanında konaklama işlemleri gerçekleşmeden önce bu aileler güvenlik soruşturmasından geçerek kayıt altına alınmakta ve bu işi de profesyonel bir şekilde yapmaktadırlar. Aile yanı konaklama için tek ya da çift kişilik konaklamalarda yarım pansiyon konaklama yapılmaktadır.

Yarım pansiyon sisteminde aileler belirli saatlerde kahvaltı ve akşam yemeği vermektedir. Öğünler hazırlanmadan önce öğrencilerin diyet, sağlık ya da dini hassasiyet uygulamalarına da özen gösterilmektedir. Öğünlerin de dahil olması ile aile yanı konaklama ekonomik açıdan da en uygun seçeneklerden biri olmuştur. Genellikle yurt dışında eğitim alan öğrencilerin çoğunluğu aile yanı konaklamayı tercih etmektedirler.

Ortak Paylaşımlı Öğrenci Evleri (Student Apartments)

Yurtdışında ki bazı okulların sağladığı bu konaklama tipinde bir evin odaları farklı öğrenciler ile paylaştırılır. Salon, mutfak ve banyo öğrenciler arasında ortak paylaşım alanı olmaktadır. Dairenin büyüklüğüne göre de kişi sayısı değişmektedir.

Odalarda genellikle bir ya da iki öğrenci konaklamaktadır. Bu tarz konaklamalarda ücrete yemek dahil değildir. Genellikle öğrenciler kendi yemeklerini kendileri hazırlamaktadır. Ekonomik açıdan da değişiklik göstermektedir.

Otel Konaklaması

Otel konaklaması için eğitim almakta olduğunuz yer turistik bir bölge ise (Malaga, Malta, Nice vb) Dilokulubul olarak size önereceğimiz bir diğer model ise otel konaklaması olacaktır. Bu tarz konaklamalarda dil okulları oteller ile sezonluk anlaşır ve öğrencilere en uygun konaklama seçeneklerini sunar. Tek ya da çift kişilik yarım pansiyon ya da oda ve kahvaltı kapsamında konaklamanız mümkündür.

Kişiye Özel Ev Kiralama

Talepleriniz doğrultusunda birçok dil okulumuzda size özel bir daire tahsis edilir. Bu tarz konaklama seçeneklerinde maliyetlerin de doğal olarak artacağını belirtmek isteriz. İhtiyaçlarınız ve tercihlerinize uygun olan bir daireyi tek başınıza kullanmak için size tahsis edilmektedir.

Dilokulubul İle Güvenilir ve Kaliteli Danışmanlık Alacaksınız

Yurtdışında eğitim almak istediğinizde bu sürecin her aşaması gibi konaklama organizasyonu profesyonel bir şekilde yönetilip takip edilmektedir. Verimli bir deneyim için de güvenilir bir danışmanlık desteğine ihtiyacınız olacaktır.

Bütün konaklama tipleri, her okulda, yılın her dönemi ekonomik ya da uygun olmaya da biliyor. Dil okulu bul sizlere bu konuda yıllarında verdiği deneyimleri ve uluslararası bağlantıları sayesinde en ekonomik, uygun, kaliteli ve güvenilir seçenekleri sunmaktadır.