Yurtdışı Dil Okulları, Başvuru ve Kayıt Aşamaları

Yurtdışı Dil Okulları, Başvuru ve Kayıt Aşamaları

Yurtdışında okumaya karar verdiniz, ama seçim yapmak için binlerce okul yer almaktadır. Bu yazımızda sizlere doğru kararları vermeniz için yardımcı olacağız.

Danışmanlık ve Karar Verme Aşaması

İstekleriniz, eğitim durumunuz, tercih ettiğiniz dil okulu ve bütçeniz doğrultusunda Dilokulubul sizin için uygun okulları belirlemektedir. Belirlenen bu okulları ve bulundukları şehirler hakkında detaylı bilgiler verir. Yurtdışı eğitimi için gideceğiniz şehirlerde haftalık ya da aylık harcamalarınız da dikkate alınmakta ve sizin için en uygun olan şehirler ve dil eğitimi seçenekleri sunulmaktadır.

 • Vize prosedür sürecine ve okul başlangıç tarihine bakılarak okula başlamanız gereken tarih belirlenir.
 • Eğitim süreci boyunca masraf çizelgeniz çıkartılarak incelenir.
 • Nerede konaklayacağınızın kararı yani, okula olan mesafe ile okula ulaşımınızı nasıl sağlamanız gerektiği ile ilgili bilgi verilir.
 • Başvuru için gerekli evrakların listesi hazırlanır.
 • Hazırlamanız gereken belgelerin listesi vize başvurunuz yapılırken verilmektedir.

Kayıt Aşaması ve Uçuş Rezervasyonu

Okul kayıt süreciniz beklentilerinize uygun olan dil okulu programları belirlendikten sonra başlamaktadır.

Kayıt işlemleriniz için;

 • Dil okulu sözleşmesi ve başvuru formu doldurularak imzalanır.
 • Gitmek istediğiniz dil okulunun kayıt ücreti ödenmelidir.
 • Okulun belirlediği konaklama seçeneklerinden hangisinin isteneceği belirlenir. Bu konuda katılımcılar genellikle aile yanı ya da öğrenci yurdu seçmektedir. Konaklamalar ile ilgili detaylar, program öncesi tarafımızca öğrencilere ulaşır.
 • Kayıt esnasında pasaport fotokopisi teslim edilir.
 • Danışmanlarımızın sizlerden istemiş olduğu ve gitmek istediğiniz ülkeye göre değişiklik gösteren vize evraklarınız ofisimize ulaştırılır.

Son olarak kayıt ücretlerinizin okula ödenmesinin ardından gönderilen “kabul mektubu” ve diğer evrakların hazırlanışı yaklaşık olarak 1 hafta sürmektedir. Bu süre içerisinde sizden istenen vize evraklarının hazırlanma süreci hızlandıracaktır.

Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra sizin için en ekonomik uçak bileti rezervasyonu Dilokulubul Yurtdışı eğitim danışmanları tarafından yapılmaktadır. Vize başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra uçak bileti satın alma işleminiz gerçekleşmektedir. Bu sürede belirtilen opsiyon tarihine kadar biletleriniz alınmaz ise fiyatlarda artış meydana gelmektedir.

Pasaport ve Vize İşlemleri

Yurtdışı dil eğitimi için gerekli pasaporta sahip olmayan kişiler için pasaportların çeşitleri, maliyetleri ve süreleri hakkında bilgi verilir ve kısa sürede pasaportların çıkartılması istenir. Bunun ile birlikte kayıt yapılırken danışmanlarımız tarafından sizlere verilen gerekli evrakların yer aldığı listede istenen belgelerin eksiksiz bir şekilde ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir.

 • Gitmek istediğiniz ülkeye göre değişiklik göstermekte olan vize ücreti talep edilir.
 • Gideceğiniz dil okulundan gelen kabul evraklarınız ile birlikte istenen belgelerin de birleştirilmesi ile vize işlemleriniz tamamlanır.
 • Evraklarınızın tamamlanmasının ardından danışmanlarımız vize randevunuzu alır ve evraklarınızın size teslim edilmesi için bilgi amaçlı ofisimize çağırılırsınız.

Vize başvurularınızın yapılmasının ardından sonuçlarının açıklanması her ülkeye göre farklılık göstermektedir.

Okul ve Konaklama Ücretinin Ödenmesi

Vize başvurunuz onaylandıktan sonra danışmanlarımız sizlere belirtilmiş olan süre içerisinde konaklama ve okul ücretlerinizin tarafımıza ödenmesi gerekmektedir. Vize onayınızın ardından, belirtilmiş olan süre içerisinde ödeme yapmayanların vizeleri okul tarafından iptal edilmektedir.

Uçuş Organizasyonun Yapılması ve Karşılama

Dil Okulu Bul tarafından rezerve edilen uçak biletiniz danışmanlarımız tarafından belirtilmiş olan banka hesaplarına yapılan ödemelerin ardından ofisimizde teslim edilmektedir.

Fakat uçak biletinizi kendi imkanlarınız ile almayı düşünüyor iseniz şu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir;

 • Konaklama süresi genellikle yurtdışı dil eğitim tarihinden 1 gün önce başlar ve eğitim sürecinizin bitiş tarihinden 1 gün öncede sona ermektedir. Bu nedenle gitmek istediğiniz ülkeye varışınız eğitim sürecinizin başlangıcından 1 gün öncesinde olmalıdır.
 • Gideceğiniz okulların havaalanı karşılaması ise mesai saatleri içerisinde olmaktadır. Bu nedenle varış saatleriniz uygun bir saatte olmalıdır.
 • Uçak biletinizi satın almadan önce mutlaka uçuş tarihi, hareket saati, inilecek olan havalimanı, uçuş numarası ve iniş saatlerini mutlaka danışmanlarımıza bildirmeniz gerekir.

Eğitim Süreci İçinde Destek

Almış olduğunuz ücretsiz danışmanlık hizmetimiz eğitim süreciniz boyunca devam edecektir. Yurtdışında karşılaşacağınız her türlü sorunların çözümünde, başka bir okula kayıt yapılması, okul kaydınızın uzatılması, vize işlemleriniz ya da profesyonel bir yardım ihtiyaçlarında her an Dil Okulu Bul’n güvenilir desteği yanınızda olacaktır.