Yurtdışı Dil Eğitimi Kurs Türleri

Yurtdışı Dil Eğitimi Kurs Türleri

Artık neredeyse zorunluluk haline gelen yabancı dil öğrenmek dünya ile entegre olmanın en temel koşullarından biri haline gelmiştir. Peki yabancı dili en iyi nasıl öğrenirsiniz? İnsanlar çoğunlukla dil öğrenmek adına yurtdışı dil okullarını tercih etmektedirler ve yabancı ülkelerde daha iyi bir dil eğitimi alarak pratik yapma imkânı sağlanmaktadır. Mutlaka bilmeniz gereken yurtdışı dil eğitim türlerine hep birlikte göz atalım.

Genel İngilizce Programı

Genel İngilizce programı, haftalık 15 ile 20 saat olan ders programıdır. Yeni bir dil öğrenmek istiyor iseniz bilmeniz gereken bazı temel bilgiler şöyledir, reading (okumak), writing (yazmak), speaking (konuşmak) ve listening (dinlemek). Genel İngilizce programı devam ettiği süre içerisinde temel bilgilerin eğitimini alırken gramer, kelime bilgisi ve doğru telaffuz konusu ile ilgili de kapsamlı bir eğitim sürecine girmiş olacaksınız.

Yoğun İngilizce Programı

Bu programımız haftalık 25,28 ya da 30 saatlik bir ders programıdır. Genel İngilizce programından farklı olarak tam gün devam eden yoğun İngilizce programıdır. reading (okumak), writing (yazmak), speaking (konuşmak) ve listening (dinlemek) derslerine ek olarak vocabulary (kelime),conversatin (diyalog) gibi seçmeli derler ile de daha fazla pratik yapma imkanı sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce programı genellikle seviyesi yeni başlangıç (beginner ve elemantry) olan ve zamanını yoğun bir şekilde dil öğrenerek geçirmek isteyen öğrenciler için daha uygun bir programdır.

Akademik İngilizce Programı

Dilokulubul öğrencilerin en verimli şekilde yabancı dil öğrenmelerini sağlamak dışında onları bilgilendirmek adına da her konuda yardımcı olmaktadır. İngilizce dil kurslarının süresi genel anlamda 24 hafta ve üzeri yoğun bir eğitim sürecini kapsamaktadır.

Genel İngilizce programları ile aynı olan Akademik İngilizce programları kayıt olmak istediğiniz okulun kurallarına göre programlarında belirli başlangıç tarihleri bulunmaktadır ve her hafta başında başlamak gibi bir kural da bulunmamaktadır.

İsteğe bağlı olarak 24 ve 44 hafta süresi vardır. Yurtdışında dil programı konusunda üniversite eğitimi ya da master yapmak isteyen adaylara Dilokulubul danışmanlarımız en doğru akademik programı sunmaktadır.

Yurtdışında Eğitim Süresini Uzatmak Mümkün mü?

Genellikle öğrenciler eğitim sürelerine vize başvurularından önce karar verip başvuru yaptıklarında vize bölümü öğrencilere belirtilen süre içerisinde vize vermektedir, bazı ülkelerde kurs programlarına göre vize verilirken bazı ülkelerde ise kurs bitiminden sonra öğrencinin en fazla bir ay kalmasına izin verebilirler, fakat bu süreler öğrencinin kurs programını uzatması için yeterli olmayacağından program bitiminde ülkesine dönerek yeniden başvuru yapması gerekecektir.

Dil Okulu Bul olarak öğrencilerimize tavsiyemiz kurs sürelerini uzatma imkanları var ise daha uzun süreli kurslara kayıt yaptırmalarını ve uzun süreli vize talep etmelerini öneririz. Öğrencilerin yurtdışında kurslarını iptal ettirme şansları bulunmaktadır fakat vize prosedüründen dolayı fazlası ile zordur. Okul açısından uzatmalar mümkün olsa da bunun için de bir takım prosedür gerekmektedir bu nedenle başvuru yapacak adayların uzun süreli başvuru yapmalarını tavsiye ederiz.

Seçebileceğiniz Ders Saatleri

Öğrenciler istedikleri seviyedeki farklı kurs seçimi opsiyonlarından herhangi birini tercih edebilirler

  • Haftalık olarak 15 saat ders programı hafif,
  • Haftalık 20 saat ders programı standart,
  • Haftalık 25 saat ders programı yarı yoğun,
  • Haftalık 30 saat ders programı yoğun olarak belirlenmektedir. Buna ek olarak öğrenci istediği zaman öğleden sonra da derslere katılabilir.

Dilokulubul sınav hazırlık programlarına katılmak isteyen öğrenciler için özel sınav kursları ve yoğun kurs seçenekleri sunmaktayız. Diğer kurs tipleri için Dilokulubul sayfamızı inceleyebilirsiniz.