Adım Adım Yurtdışı Dil Okulları

Adım Adım Yurtdışı Dil Okulları

1. Adım: Karar Aşaması

Şu anki mevcut dil seviyeniz, eğitime ayırabileceğiniz zaman / bütçe, gitmek istediğiniz ülke / şehir, vize koşullarına uygunluğunuz, konaklama tercihiniz, hobileriniz / ilgi alanlarınız gibi durumlar, yurt dışı dil eğitiminizde göz önüne almanız gereken en önemli unsurlardır. 

Buna gore; broşürlerimizden ve www.dilokulubul.com adlı “Yurtdışı Dil Okulu Arama ve Fiyatlandırma Portalından” okullarımızı inceleyip danışmanlarınızdan aldığınız bilgiler ve tavsiyeler doğrultusunda, eğitim alacağınız dil okulunu ve program türünü seçin.

 

2. Adım: Kayıt Aşaması

ERKEN KAYIT OLMAK NEDEN ÇOK ÖNEMLİDİR.
Kayıt kabul işlemlerinin sonuçlanması, vize başvuru evraklarının hazırlanması ve vize başvuru işlemleri belli bir süreci kapsamaktadır.
Programa erken tarihlerde kayıt olmak; işlemlerinizin çok daha sağlıklı yürümesine olanak sağlar.

Özellikle popüler dil okullarına gösterilen yoğun ilgi, okul kontenjanlarının çok erken tarihlerde dolmasına neden olabilmektedir.
Programa erken tarihlerde kayıt olmak; okul kontenjanları ile ilgili sıkıntı yaşamadan, işlemlerinizin başlatılmasına olanak sağlar.
Özellikle bazı dönemlerde (yaz dönemi vb.)yurt dışı eğitim ve yurt dışı seyahatlerine ilginin artması, uçak bileti temininde ve fiyatlarında ciddi sıkıntılar yaratmaktadır. Yaşanan bu sıkıntıya paralel olarak havayolu şirketleri; biletlerini erken tarihlerde satabilmek için, giderek artan bir fiyat politikası uygulamaktadır.
Programa erken tarihlerde kayıt olmak; uçak biletinizi sıkıntı yaşamadan, ekonomik bir şekilde temin edebilmenize olanak sağlar.
Buna göre;

İngiltere, Amerika ve Malta vizesi için; programa başlamak istediğiniz tarihten, en az 6 hafta öncesinde,
Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya vizesi için; programa başlamak istediğiniz tarihten, en az 8 hafta öncesinde, kayıt işlemlerinizi tamamlamamızda yarar vardır.

 

KAYIT OLMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER NELERDİR?

 • Danışmanınızın size vereceği "Başvuru Formunu" ve "Dil okulu Sözleşmenizi" doldurup imzalayınız.
 • Seçmiş olduğunuz dil okulunun "Ön Kayıt Ücretini" ödeyiniz.
 • Doldurduğunuz başvuru formunu, sözleşmeyi, ön kayıt ücretini ödediğinize dair dekontu, nüfus cüzdanınızın fotokopisini ve 2 adet vesikalık fotoğrafınızı ICEP WORLD ofisine teslim ediniz.
 • Gideceğiniz ülkeye ya da programa bağlı olarak, danışmanlarınız tarafından sizden istenilebilecek ekstra belgelerinizi hazırlayın ve ICEP WORLD ofisine teslim ediniz.

Açıklama: Bütün Dil Okulları başvuruları için pasaportunuzun fotokopisi istenmektedir. Bundan dolayı başvuru işleminden önce pasaportunuzu çıkartmış olmanız gerekir.

 

 

3. Adım: Uçuş Rezervasyonu

ICEP WORLD danışmanları sizin için mevcut olan en ekonomik gidiş- dönüş uçuş rezervasyonunu yapacak ve gerekli desteği sağlayacaktır.

unlem Dikkat: Uçak bileti, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasından sonra alınmaktadır. Uçak biletinizin ücreti, rezerve edildiği gün belli olacak ancak, bu fiyattan yararlanabilmeniz için, size verilen opsiyon tarihine kadar biletinizi satın almış olmanız gerekir. Biletinizi, belirtilen bu opsiyon tarihine kadar almamanız durumunda; bilet ücretinizde artış olabilir ya da rezervasyonunuz havayolu şirketi tarafından iptal edilebilir. Biletinizin opsiyon tarihini kaçırmamak için, vize başvuru hazırlıklarınızı mümkün olduğunca erken bitirmeye çalışmalısınız.

 

4. Adım: Vize Başvuru İşlemleri

Danışmanlarınız tarafından size “Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar” listesi verilecektir.
Vize başvuru evrakları 3 aşamadan oluşur;

 • Hazırlamanız gereken şahsi evraklar (hazırlanması 3-7 gün sürmektedir).
 • Yurtdışı dil Okulundan gelecek kayıt kabul evrakları (gelmesi 3-7 gün sürmektedir).
 • Danışmanınızın düzenleyeceği evraklar (tüm evraklarınızın eksiksiz olarak hazır olmasından sonra, 1-2 gün içinde düzenlenecektir).
 • Bu aşamada sizden şahsi evraklarınızı en kısa sürede hazırlamanız istenecektir. Okulun göndereceği kayıt kabul evraklarınız

ICEP WORLD'ün eline ulaştığında, danışmanınız sizinle irtibata geçecek ve hazırladığınız şahsi evrakların kontrolü için sizi görüşmeye çağıracaktır.
Tüm evraklarınız hazır görüldüğünde, danışmanınız tarafından konsolosluktan vize başvuru randevunuz, alınacak, "Vize Hazırlık Mülakatınız" yapılacak ve vize başvuru dosyanız hazırlanıp, size eksiksiz olarak teslim edilecektir.

Vize başvurunuzun yapılmasından sonra sonuçlanması, her ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu süreler;

 • İngiltere vizesi için ortalama 2-3 haftada
 • Amerika vizesi için ortalama 3-7 günde
 • Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada vizeleri için ortalama 4-6 haftada
 • Malta vizesi için ortalama 1-2 haftada
 • Schengen ülkeleri vizeleri için ortalama 1-4 haftada


Vize randevusu alma aşamasında, konsoloslukların randevu için vereceği gün, o anki yoğunluğa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu süreler ortalama olarak;

 

 

5. Adım: Okul Ücretlerinin Ödenmesi

Vize başvurunuzun onaylanmasından sonra, en geç 48 saat içinde; yurtdışı eğitim, konaklama ve diğer ücretleri ödemeniz gerekmektedir. Vizesini almasına rağmen, 48 saat içinde ödemesini yapmayan öğrencinin aldığı vize, okul tarafından iptal edilebilir.

Açıklama: Bazı okullar ücreti; vize başvurusundan önce öğrenciden talep edebilmektedir. Böyle bir durumun olması halinde danışmanınız sizi bilgilendirecektir.

 

6. Adım: Uçuş Organizasyonunun Yapılması

ICEP WORLD tarafından rezerve edilmiş uçak biletinizi; danışmanınız tarafından belirtilen banka hesaplarına ödemenizi yaptıktan sonra, ICEP WORLD ofisinden alabilirsiniz.
Açıklama: Eğer uçak biletinizi kendi imkanlarınız ile alacaksanız şu hususlara dikkat ediniz;

 • Konaklama süreniz; yurtdışı dil eğitim başlangıç tarihinden 1 gün öncesinde başlamakta, eğitiminizin bitiş tarihinden 1 gün sonra sona ermektedir. Buna göre; gideceğiniz ülkeye varışınız, eğitiminizin başlangıç tarihinden 1 gün önce, ayrılışınız ise eğitiminizin bitiş tarihinden 1 gün sonra olmalıdır.
 • Okulların havaalanı karşılama organizasyonları mesai saatleri içinde yapılmaktadır. Bu sebeple; gideceğiniz ülkeye varış saatiniz mutlaka uygun saatlerde olmalıdır.
 • Uçak biletinizi satın almadan önce; uçuş tarihinizi, uçağın hareket saatini, uçağın indiği havalimanını, uçuş numaranızı ve iniş saatinizi danışmanınıza mutlaka bildirin.

 

7. Adım: Karşılama ve Konaklama Detayları

Uçak biletinizi satın aldıktan sonra, havaalanında karşılama ve konaklama detaylarınız danışmanınız tarafından size iletilecektir.

                               Danışmanınızdan onay almadan lütfen biletinizi satın almayınız!

 

8. Adım: Uyum Eğitimi ve Uçuş Öncesi Hazırlık

Danışmanlarınız tarafından verilen uyum eğitiminin amacı; olası kültür şokuna sizi hazırlamak ve gideceğiniz ülkedeki pasaport / vize kontrol işlemleri, iklim, sağlık, ulaşım, yasal işlemler, yanınızda götürmeniz gerekenler, vb. konular hakkında sizi bilgilendirmektir.

 

9. Adım: Uçuş ve Karşılanma

Eğer “Havaalanı Karşılama Hizmetini” talep ettiyseniz; gideceğiniz ülkeye varışınızda havaalanında karşılanacak ve konaklayacağınız yere kadar olan transferiz gerçekleştirilecektir.

 

10. Adım: Eğitim Süresince Destek

ICEP WORLD'den alacağınız ücretsiz danışmanlık hizmeti, eğitim sürenizce de devam edecek; yurt dışında iken karşılaştığınız sorunların çözümünde, okul kaydınızın uzatılmasında, yeni bir okula kaydınızın yapılmasında, vize uzatım işlemlerinde ve profesyonel yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an, ICEP WORLD'ün güvenilir desteğini yanınızda bulacaksınız.