Get Adobe Flash player

Ücretsiz Danışmanlık
Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
 
 
Malta'da

Malta

Malta dil okulu

Nüfus

Malta'nın 2011 yılı nüfusu 452.515 kişidir.

Başkenti

Malta'nın fiili başkenti Valletta'dır. Tarihi şehir 6,966 kişilik bir nüfusa sahiptir. ?ehir adını 1565 yılında şehri Osmanlı istilasına karşı korumayı başarmış olan Jean Parisot de la Valette'den almıştır.

Saat Farkı

Türkiye ile Malta arasında -1 saat zaman farkı bulunmaktadır. İstanbul'da saat 11:00 am iken Malta Valletta'da saat 10:00 am olur.

Uçuş Süresi

İstanbul - Valletta arası uçuş mesafesi 1.385 km ve uçuş süresi yaklaşık olarak 1 saat 55 dakikadır.


Ülke Ülke Dil Eğitimi
Malta Dil Okulu Bul

Malta'da Dil Okulu Fiyatları

6 okulda haftalık ortalama
176 €

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Malta'da Konaklama Fiyatları

5 okulda haftalık ortalama
333 €

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Malta'dan Fotoğraflar

  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto

Malta'da Dil Okulları

Malta Hakkında Genel Bilgi
Malta, Akdeniz'in ortasında takımadalardan oluşan bir Güney Avrupa ülkesidir Sicilya'nın güneyinde, Tunus'un doğusunda ve Libya'nin kuzeyinde yer almaktadır. Yüzölçümü açısından dünyanın en küçük ülkelerinden biridir ve aynı zamanda en yoğun nüfuslu ülkelerden biridir.

Malta Vizesi

Türkiye'den giden öğrenciler, Malta'da eğitim almak için öğrenci vizesi almalıdırlar. Yeşil pasaport sahipleri 3 aya kadar vizesiz olarak dil eğitimi alabilirler.

Çalışma İzni

Malta’ya eğitim almak için giden öğrencilere çalışma izni imkanı verilmemiştir. Küçük bir ülke olması sebebiyle böyle bir imkan zaten bulunmamaktadır.

Genel Giderler

Euro cinsinden aylık ortalama geçim maliyetleri şöyledir: Konaklama: 315€, Yemek: 280€, Telefon: 47€, Ulaşım: 35€, Kitaplar, kırtasiye vb: 70€, Boş zaman aktiviteleri: 163€, Elbiseler ve çamaşır: 25€ ve Toplamda aylık 935€.

Hava Durumu

Yıllık ortalama sıcaklık gündüz vakti 22-23 °C ve gece 15 °C'dir. En soğuk ayda -Ocak- sıcaklıklar gün içinde 12 ila 20 °C, gece ise 7 ila 12 °C arasında değişmektedir. En sıcak ayda ise -Ağustos-sıcaklıklar gün içinde 28 ila 34 °C, gece ise 19 ila 24 °C arasında seeyretmektedir.

Sağlık Bilgileri

Rutin aşılar önerilmektedir: kızamık/kabakulak/kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri/boğmaca/tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi. Hepatit B: kan yada vücut sıvılarına maruz kalacak ve yerel nüfusla cinsel münasebette bulunacak aşılanmamış kişilere önerilir.


Malta'da Dil Okulları

Malta'daki Şehirler

Malta'daki Okulların Haritadaki Yerleri BüyütKapat
Yer Seçimi
Haritadaki ikonlara tıklayarak ülke seçimi yapabilirsiniz.