Get Adobe Flash player

Ücretsiz Danışmanlık
Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
 
 
Kanada'da

Kanada

Kanada dil okulu

Nüfus

Kanada'nın 2012 yılı tahmini nüfusu 34.791.000 kişidir.

Başkenti

Başkenti Ottawa'dır. ?ehrin nüfusu 883,391 kişidir ve burası Kanada'nın politik ve teknolojik merkezidir.

Saat Farkı

Türkiye ile Kanada Toronto arasında -7 saat zaman farkı bulunmaktadır. Toronto'da saat sabah 8:00 am iken Türkiye istanbul'da saat 3:00 pm olur.

Uçuş Süresi

Istanbul - Toronto uçuş mesafesi 8.177 km ve uçuş süresi yaklaşık olarak 10 saat 30 dakika sürmektedir.


Ülke Ülke Dil Eğitimi
Kanada Dil Okulu Bul

Kanada'da Dil Okulu Fiyatları

26 okulda haftalık ortalama
304 CAD

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Kanada'da Konaklama Fiyatları

26 okulda haftalık ortalama
340 CAD

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Kanada'dan Fotoğraflar

  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto

Kanada'da Dil Okulları

Kanada Hakkında Genel Bilgi
Kanada bir Kuzey Amerika ülkesidir. Doğuda Atlantik Okyanusu'ndan batıda Pasifik Okyanusu'na ve kuzeyde Arktik Okyanusu'na uzanmaktadır. 9,9 kilometre karelik bir toprağı kapsayan Kanada toplamda kapsadığı alan bakımından dünyanın ikinci büyük ülkesidir ve Birleşik Devletler'le olan ortak sınırı dünya'nın en uzun sınırıdır.

Kanada Vizesi

Türkiye'den öğrenciler Kanada'da okumak için öğrenci vizesi almalıdırlar. 6 aydan kısa süreli dil eğitimi başvuruları için ziyaretçi vizesi başvurusu yapılmaktadır.

Çalışma İzni

Kanada’ da dilokulu eğitimi için iden öğrencilere çalışma izni verilmemektedir. Ancak dilokullarındaki bazı çalışma programlarına dahil olanlar çalışma imkanı bulabilirler. Ayrıca yüksek eğitim için giden öğrenciler hem eğitim alırken hem de okulları bittikten birkaç yıllığına çalışabilirler.

Genel Giderler

Öğrenci yurdu odalarının ortalama maliyeti: okul yılı başına 3,000 ila 7,500 CDN $'dir. Geçim harcamaları yıllık olarak 7,200 ila 11,000 CDN $ arasındadır. Otobüs ücreti 2 $'dır. Restoran yemeği = 10,00 ila 25 $'dır.

Hava Durumu

Yazları düzlük bölgelerde sıcak ve kurak olabilir, Kanada merkezinde nemli ve kıyılarda daha ılıman olabilir. İlkbahar tüm ülke boyunca hoş bir iklime sahiptir. Sonbahar ise sıklıkla serin ve soğuktur. Kışlar genellikle kar dönemlerinde soğuktur. Batı kıyısındaki Vancouver ve Victoria gibi şehirlerde kışlar ılık ve nemlidir.

Ulaşım

Ülke'de, bünyesinde 1,400,000 kilometrelik yollar, 10 büyük uluslar arası havaalanı, 72093 km demiryolu ve 300'den fazla ticari liman ve körfez barındıran bir ulaşım sistemi mevcuttur.

Sağlık Bilgileri

Rutin aşılar önerilmektedir: kızamık/kabakulak/kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri/boğmaca/tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi. Hepatit B: kan yada vücut sıvılarına maruz kalacak ve yerel nüfusla cinsel münasebette bulunacak aşılanmamış kişilere önerilir.


Kanada'da Dil Okulları

Kanada'daki Şehirler

Kanada'daki Okulların Haritadaki Yerleri BüyütKapat
Yer Seçimi
Haritadaki ikonlara tıklayarak ülke seçimi yapabilirsiniz.