Get Adobe Flash player

Ücretsiz Danışmanlık
Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
 
 
Avusturya'da

Avusturya

Avusturya dil okulu

Nüfus

Avusturya nüfusu 8.47 milyon kişidir. Bu nüfusun %91,1 i Avusturyalı, %8,9 u ise yabancıdır. - %4 Eski yugoslavya, % 1,6 Türk, ve %2,4 Diğer ülkeler.

Başkenti

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri Viyana'dır. Viyana 1.723 milyonluk nüfusuyla (Avusturya nüfusunun % 25'i) Avusturya'nın önde gelen şehridir. ?ehir, ülkenin kültürel, ekonomik ve politik merkezidir. Nüfus açısından Avrupa Birliği'ndeki en büyük 9. büyük şehirdir. Viyana Birleşmiş Milletler ve OPEC de dahil olmak üzere birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmaktadır.

Saat Farkı

Türkiye ile Avusturya arasında -1 saat zaman farkı bulunmaktadır. İstanbul'da sabah 8:00 am iken Viyana'da 7:00 am olur.

Uçuş Süresi

İstanbul - Viyana arası uçuş mesafesi 1.273 km ve 1 saat 25 dakika sürmektedir.


Ülke Ülke Dil Eğitimi
Avusturya Dil Okulu Bul

Avusturya'da Dil Okulu Fiyatları

1 okulda haftalık ortalama
238 €

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Avusturya'da Konaklama Fiyatları

1 okulda haftalık ortalama
251 €

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Avusturya'dan Fotoğraflar

  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto

Avusturya'da Dil Okulları

Avusturya Hakkında Genel Bilgi
Avusturya, Merkezi Avrupa'da etrafı karalarla çevrili bir ülkedir. Kuzeyde Çek Cumhuriyeti ve Almanya, doğuda Macaristan ve Slovakya, güneyde Slovenya ve İtalya, batıda ise İsviçte ve Lihtenştayn'la komşudur. Avusturya'nın yer şekilleri Alpler nedeniyle dağlıktır.

Avusturya Vizesi

Türkiye'den öğrencilerin Avusturya'da okumak için öğrenci vizesi alması gerekmektedir.

Çalışma İzni

Genel olarak yabancı öğrencilerin Avusturya'da yılın sadece üç ayı çalışmasına izin verilmektedir.

Genel Giderler

Öğrenci yurdunda konaklama maliyeti: Konaklama 310 euro (ısınma ve aydınlatma dahil), yiyecek 220 euro (lüks yiyecekler ve tütün hariç), okul çalışmaları ve kişisel ihtiyaçlar 270 euro (kitaplar, kültür ve dinlenme) = Toplamda aylık olarak 800 euro'dur.

Hava Durumu

Avusturya kış aylarında soğuk olmasına rağmen (?10 – 0 °C), yaz sıcaklıkları görece yüksek ve 20'li rakamların ortalarındadır ve en yüksek sıcaklık 39.7 °C olarak ölçülmüştür.

Ulaşım

Avusturya sokakları muhteşemdir. Demiryoluyla ulaşım oldukça konforludur. Metro, tramvay ve otobüsler de ayrıca konforludur. Taksiden daha iyi olan ucuz gece otobüsleri hizmet vermektedir. Ülkede pekçok bisiklet yolu mevcuttur.

Sağlık Bilgileri

Rutin aşılar önerilmektedir: kızamık/kabakulak/kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri/boğmaca/tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi. Hepatit B: kan yada vücut sıvılarına maruz kalacak ve yerel nüfusla cinsel münasebette bulunacak aşılanmamış kişilere önerilir.


Avusturya'da Dil Okulları

Avusturya'daki Şehirler

Avusturya'daki Okulların Haritadaki Yerleri BüyütKapat
Yer Seçimi
Haritadaki ikonlara tıklayarak ülke seçimi yapabilirsiniz.