Get Adobe Flash player

Ücretsiz Danışmanlık
Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
 
 
Avustralya'da

Avustralya

Avustralya dil okulu

Nüfus

Avustralya nüfusu 22.888.891 kişidir. Bu nüfusun %37 si Avustralyalı, %32 si İngiliz, %9'u İrlandalı, %8 'i İskoç, %4 'ü İtalyan, %4 'ü Alman, % 3'ü Çinli ve %2 'si Yunan'dır.

Başkenti

Başkent Canberra'da nüfus 358,000 kişidir. Burası diğer Avustralya şehirlerinden farklıdır çünkü bütünüyle planlı bir şehirdir. Parlamento binası, yüksek mahkeme, ve sayısız diğer kuruluşlar burada yer almaktadır.

Saat Farkı

Türkiye ile Avustralya arasında +7 saat zaman farkı bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12:00 pm iken Avustralya'da 7:00 pm olur.

Uçuş Süresi

Istanbul - Sydney Avustralya arası uçuş mesafesi 14.938 km'dir ve 20 saat sürmektedir.


Ülke Ülke Dil Eğitimi
Avustralya Dil Okulu Bul

Avustralya'da Dil Okulu Fiyatları

15 okulda haftalık ortalama
374 AU$

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Avustralya'da Konaklama Fiyatları

15 okulda haftalık ortalama
394 AU$

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Avustralya'dan Fotoğraflar

  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto

Avustralya'da Dil Okulları

Avustralya Hakkında Genel Bilgi
Avustralya güney yarımkürede yer alan bir ada kıtadır. Komşusu olduğu ülkeler Endonezya, Doğu Timor ve Papua Yeni Gine'dir. Ülke parlamenter sistemle birlikte anayasal monarşiyle yönetilmektedir. En büyük şehri Sydney'dir. Avustralyalıların neredeyse 3/4'ü metropol şehirlerde ve kıyı kesimlerde yaşamaktadır. Plaj, Avustralya kimliğinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Avustralya Vizesi

Öğrencilerin Avustralya'da okumak için öğrenci vizesi alması gerekmektedir. 3 aydan kısa sureli dil eğitimleri için turist vizesine başvurulabilir.

Çalışma İzni

Yabancı öğrenciler ve Avustralya'da öğrenci vizelerine bağımlı olan kişiler, otomatik olarak vize haklarıyla haftalık 20 saat çalışma iznine sahip olacaklardır.

Genel Giderler

Yıllık öğrenci masrafı 18.000 A $'dır. Avustralya'da Avustralya dolarıyla örnek fiyatlar: ekmek 2.50 - 3.00 A $, iki litre süt 2.20 - 2.90 A $, gazete 3.00 - 4.00 A $, bir kavanoz hazır kahve 3.00 - 4.00 A $'dır.

Hava Durumu

Avustralya'da yıllık 200 ila 250 mm (8 - 10 inç) arasında değişen yağış miktarı, yedi kıta içindeki en düşük yağış miktarıdır. Bölgede genellikle gökgürültülü fırtınalar yaşanmaktadır. Yazın gündüz sıcaklıkları 32 ila 40 °C arasındadır. Kışın bu değerler 18 ila 23 °C'ye düşer.

Ulaşım

Avusturya sokakları muhteşemdir. Demiryoluyla ulaşım oldukça konforludur. Metro, tramvay ve otobüsler de ayrıca konforludur. Taksiden daha iyi olan ucuz gece otobüsleri hizmet vermektedir. Ülkede pekçok bisiklet yolu mevcuttur.

Sağlık Bilgileri

Rutin aşılar önerilmektedir: kızamık/kabakulak/kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri/boğmaca/tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi. Hepatit B: kan yada vücut sıvılarına maruz kalacak ve yerel nüfusla cinsel münasebette bulunacak aşılanmamış kişilere önerilir.


Avustralya'da Dil Okulları

Avustralya'daki Şehirler

Avustralya'daki Okulların Haritadaki Yerleri BüyütKapat
Yer Seçimi
Haritadaki ikonlara tıklayarak ülke seçimi yapabilirsiniz.