Get Adobe Flash player

Ücretsiz Danışmanlık
Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
 
 
Amerika'da

Amerika

Amerika dil okulu

Nüfus

Amerika Birleşik devletlerinin nüfusu 313.418.000 kişidir. Kaliforniya eyaleti 37.253.956 kişi ile en yüksek nüfusa sahip eyalettir. New York City 8.244.910 kişi ile en kalabalık şehirdir.

Başkenti

Washington, Columbia Bölgesi, Birleşik Devletler'in doğu kıyısında yer alır. Beyaz Saray, Dünya Bankası, IMF ve Federal yönetimin üç şubesi burada bulunmaktadır.

Saat Farkı

Amerika Birleşik Devletleri Batı kıyısı ile Türkiye arasında -10 saat, Doğu kıyısı ile ise -7 saat zaman farkı bulunmaktadır. (Washington şehrinde sabah 8:00 AM iken Türkiye'de 3:00 PM olur)

Uçuş Süresi

Istanbul - New York arası 8.658 km ve 11 saat uçuş mesafesindedir.


Ülke Ülke Dil Eğitimi
Amerika Dil Okulu Bul

Amerika'da Dil Okulu Fiyatları

42 okulda haftalık ortalama
400 $

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Amerika'da Konaklama Fiyatları

41 okulda haftalık ortalama
459 $

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Amerika'dan Fotoğraflar

  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto

Amerika'da Dil Okulları

Amerika Hakkında Genel Bilgi
Amerika Birleşik Devletleri (Amerika, ABD yada Birleşik Devletler de denir), elli eyalet, Başkent ve 4 bölgeden meydana gelir. Yönetim şekli federal anayasal cumhuriyettir ve kuzeyde Kanada, güneyde ise Meksika ile sınır komşusudur.

Çalışma İzni

Kampüs'te Öğrenci Vizesiyle Çalışmak: Yabancı/Uluslar arası Öğrenciler için bir çalısma iznine ihtiyaç yoktur. Yabancı öğrenciler Birleşik Devletler'de bir yıl kaldıktan sonra edinecekleri çalışma izniyle kampüs dışında çalışabilirler.

Genel Giderler

Los Angeles, Boston, New York ve San Fransisco gibi büyük şehirlerde temel harcamalar diğer şahirlerden % 50 daha pahalı olacaktır. Bir ay boyunca mümkün olan temel harcamalar için bir örnek: Daire kirası (tek yatak odalı) 500 $ - 800 $, elektrik 100 $, Kablo TV 50 $, internet 50 $, market harcamaları 250 $, çamaşır 50 $ ve benzin (petrol) 100 $'dır.

Hava Durumu

Birleşik Devletler'de 4 mevsim de yaşanmaktadır - Sonbahar, Kış, İlkbahar ve Yaz. Yazları genellikle sıcak ve güneşlidir (Mayıs - Ağustos), sıcaklıklarsa Amerika'nın kuzey bölgelerinde ortalama 16 C'ye, güneyde ise 30 C'ye ulaşabilmektedir. Kış ayları (Ekim-?ubat) ise genellikle soğuktur ve sıklıkla kar yağışı görülür.

Ulaşım

Birleşik Devletlerde ulaşım kara, hava, demiryolları ve deniz ulaşımı ağlarıyla sağlanmaktadır. Yolcuların büyük bölümü kısa mesafelerde otomobil, uzun mesafelerde ise hava yada demiryolunu tercih etmektedir. ?ehirlerarası hizmet veren otobüsler ve New York'taki gibi metro sistemleri yada Seattle'daki gibi yer üstü demiryolu sistemleri bulunmaktadır.

Sağlık Bilgileri

Rutin aşılar önerilmektedir: kızamık/kabakulak/kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri/boğmaca/tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi. Hepatit B: kan yada vücut sıvılarına maruz kalacak ve yerel nüfusla cinsel münasebette bulunacak aşılanmamış kişilere önerilir.


Amerika'da Dil Okulları

Amerika'daki Şehirler

Amerika'daki Okulların Haritadaki Yerleri BüyütKapat
Yer Seçimi
Haritadaki ikonlara tıklayarak ülke seçimi yapabilirsiniz.