Get Adobe Flash player

Ücretsiz Danışmanlık
Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
 
 
Almanya'da

Almanya

Almanya dil okulu

Nüfus

Almanya nüfusu 81.799.600 kişidir. Bu nüfusun %91,5 'i Alman, %2,4 'ü Türk ve %6,1'i ise diğer (Yunan, İtalyan, Polonyalı, Rus, Sırp-Hırvat ve İspanya) kökenlidir.

Başkenti

Başkent ve en büyük şehir Berlin'dir. Kuzeybatı Almanya'da kurulmuştur ve 3.5 milyonluk bir nüfusa sahiptir. ?ehrin neredeyse 1/3'ü ormanlardan, bahçelerden, parklardan, mehirlerden ve göllerden oluşmaktadır. ?ehir festivalleri, değişik mimarisi, gece hayatı, çağdaş sanatları, toplu taşıma ağları ve yüksek kalitedeki yaşam standartlarıyla ünlüdür.

Saat Farkı

Türkiye ile Almanya arasında -1 saat zaman farkı bulunmaktadır. Almanya'da saat 2:00 pm iken Türkiye'de 3:00 pm olur.

Uçuş Süresi

Istanbul - Berlin arası uçuş mesafesi 1.735 km'dir ve 3 saat sürmektedir.


Ülke Ülke Dil Eğitimi
Almanya Dil Okulu Bul

Almanya'da Dil Okulu Fiyatları

1 okulda haftalık ortalama
231 €

Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Almanya'da Konaklama Fiyatları


Diğer Ülkelerde Fiyat Farkları

Almanya'dan Fotoğraflar

  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto
  • okul foto

Almanya'da Dil Okulları

Almanya Hakkında Genel Bilgi
Almanya, Avrupa'da bulunan federal parlamenter bir cumhuriyettir. Fransa, Danimarka, Avusturya, ve Polonya dahil pekçok ülkeyle sınırı bulunan Almanya'nın bir de denize kıyısı bulunmaktadır. Başkenti ve en büyük şehri Berlin'dir. Avrupa'daki en büyük ekonomiye sahiptir ve nüfusunun % 2.4'ü Türk'tür.

Almanya Vizesi

Almanya'da okumak için öğrencilerin bir kolej veya üniversite'den kabul aldıktan sonra öğrenci vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Çalışma İzni

Yabancı öğrenciler çalışma izni almazlar fakat yılda 90 tam ya da 180 yarım gün çalışabilirler

Genel Giderler

Almanya'da yaşamak için aylık yaklaşık olarak 660 euro gerekmektedir. Almanya'da yaşam ucuz değildir. Öğrenci yurtları genellikle çok dar fakat en ucuz seçenektir. Öğrenci yurdunda kalmak 200 €, ortaklaşa paylaşılan bir ev: 245 €, tek başına bir evse 315 €'dur.

Hava Durumu

Yağmur yağışı özellikle yazın olmakla birliktetüm yıl boyunca görülmektedir. Kışlar ılıman ve yaz ayları sıcaklıkların 30 °C'yi aşabilmesine rağmen serin olma eğilimindedir.

Ulaşım

Almanya mükemmel bir yol ağına sahiptir. Toplu taşıma hizmeti mükemmeldir. Daha ucuz fakat çok daha az konforlu otobüsler karşısında trenler önerilmektedir. Tüm önemli şehirler toplu taşıma sistemlerine sahiptir. Metro, tramvay ve otobüsler güvenilir toplu taşıma biçimleridir. Alman şehirlerinden birçoğu bisiklet sürücülerini teşvik etmektedir ve bisiklet yollarına sahiptirler.

Sağlık Bilgileri

Rutin aşılar önerilmektedir: kızamık/kabakulak/kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri/boğmaca/tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi. Hepatit B: kan yada vücut sıvılarına maruz kalacak ve yerel nüfusla cinsel münasebette bulunacak aşılanmamış kişilere önerilir.


Almanya'da Dil Okulları

Almanya'daki Şehirler

Almanya'daki Okulların Haritadaki Yerleri BüyütKapat
Yer Seçimi
Haritadaki ikonlara tıklayarak ülke seçimi yapabilirsiniz.